http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozśpiewane Rogowo!

Wyróżniony Rozśpiewane Rogowo!

XI Gminny Przegląd Piosenki dla dzieci i młodzieży przeszedł już do historii wydarzeń w gminie Rogowo. Otwarcia oraz powitania wszystkich przybyłych dokonał Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo. Uczestnicy rywalizowali między sobą w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III SP, klasy IV-VII SP oraz gimnazjaliści.

 
Podczas Festiwalu Piosenki, wszystkich artystów oceniała komisja konkursowa w składzie: Jan Sawiński, Urszula Lidwin oraz Dominika Chudzyńska, którzy za zadanie mieli przyznać trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii. Ponadto, z wyjątkiem przedszkolaków, jury musiało wyłonić i przyznać nagrodę osobie, która najlepiej poruszała się i czuła na scenie – tą osobą podczas XI Przeglądu była Wiktoria Krysztofiak.

 Jak co roku widownia również miała specjalne zadanie, ponieważ do przyznania była także nagroda publiczności, która powędrowała do Laury Kanigowskiej. Sponsorem tych nagród była Bank Spółdzielczy w Strzelnie.

W kategorii przedszkolaki zwycięzcą okazał się Michał Szulc, który zaśpiewał utwór pod tytułem „Chałupy welcome to”, w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej I miejsce zajęła Amelia Smoter z piosenką „Podajmy sobie ręce”, w kolejnej kategorii, klasy IV-VII szkoły podstawowej najwyżej została oceniona Wiktoria Krysztofiak wykonując utwór zatytułowany „Damą być”, natomiast w najstarszej kategorii, czyli gimnazjaliści serca jury poruszył utwór „Dla Ciebie”, który wykonała Dominika Stachowiak.
Podczas przeglądu wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Pałuk, a jako gwiazda wieczoru, gościnnie na scenie wystąpiła Zuzia Janik - uczestniczka programu „The voice kids”, która swoim głosem oczarowała publiczność. Co więcej - niespodzianką, był występ w duecie Zuzi i jej mamy Małgorzaty, które wspólnie wykonały piosenkę pt. „Rękawiczka”.

Na koniec wszyscy obecni w sali Gminnego Domu Kultury w Rogowie wspólnie wykonali utwór z repertuaru Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”.
Sala Gminnego Domu Kultury, jak co roku podczas Przeglądu Piosenki pękała w szwach. Widownię urzekła przepiękna scenografia zrobiona z wielkim smakiem, na wzór ogrodu muzycznego, gdzie zagościły kwitnące drzewa oraz zabytkowe płyty winylowe i adapter BAMBINO, z którego prowadzący, konferansjer Karol Nojgebauer, symbolicznie z uczestnikami odtwarzał podkłady muzyczne. Wszystko to działo się na scenie, na której wspaniale zafunkcjonowało nowo zakupione oświetlenie sceniczne.

Organizatorami tego wydarzenia była Gmina Rogowo, Gminny Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Sponsorami byli m.in. Bank Spółdzielczy w Strzelnie.

Wszystkie szczegółowe informacje zamieszczone będą w lipcowym numerze kwartalnika Gminy Rogowo „Rogowo i okolice”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.