http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Historyczne wydarzenie! Gala Baletowa w Gnieźnie!

Wyróżniony Historyczne wydarzenie! Gala Baletowa w Gnieźnie!

W Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie odbyła się wczoraj premierowa Gala Baletowa Szkoły Tańca i Baletu Le Pas. To wielkie święto tańca oklaskiwała pełna widownia teatru, a w spektaklu wzięło udział blisko 90 wykonawców.


- To dla naszych uczniów wielkie wydarzenie, do którego długo się przygotowywaliśmy - mówi Klaudia Strzelczyk, dyrektor Szkoły Tańca i Baletu Le Pas. - Uczniowie zaprezentowali układy baletowe oraz akrobatyczne w dwóch aktach i dzielnie się spisali. Jestem z nich ogromnie dumna - dodaje.

Szkoła Tańca i Baletu Le Pas powstała w Gnieźnie w październiku 2017 roku i przyjęła pod swoje skrzydła dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Dzieci uczą się techniki tańca klasycznego na bazie francuskiej metodyki oraz akrobatyki. W lutym 2018 odbyły się Pierwsze Intensywne Warsztaty Tańca z Le Pas, które prowadzili pedagodzy gościnni, m.in. Marina Laikina - finalistka programu Mam Talent, założycielka Szkoły Cyrkowej w Lesznie.

Choreografem i pomysłodawcą Gali Baletowej była pani Klaudia Strzelczyk, spektakl poprowadziła Natalia Braciszewska-Kijak. Podczas Gali we foyer teatru odbyła się także wystawa zdjęć z reportażu o szkole autorstwa Waldemara Stube z FotoStube.

Już dziś zapraszamy na II edycję Intensywnych Warsztatów Tańca z Le Pas, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.