http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mobilne Centrum Kultury zawitało do Łubowa

Wyróżniony Mobilne Centrum Kultury zawitało do Łubowa

W upalny czerwcowy weekend, 16 i 17 dnia tego miesiąca, na trawniku przed łubowskim Domem Kultury pojawiła się przyczepa campingowa z Zieloną Grupą na pokładzie, czyli: Mobilne Centrum Kultury. Ula Ziober i Maria Ratajczak, przygotowały niezwykle ciekawy program, który został przeznaczony dla całych rodzin, tak, by mogły twórczo i wesoło spędzić czas.


MCK zaproponowało świetnie zaopatrzoną mobilną bibliotekę z literaturą dziecięcą, gry plenerowe (krokiet, badminton, rzuty do celu, bule), gigantyczne bańki, kącik plastyczny, rysowanie kredą...

W sobotę, rozpoczęliśmy wspólną zabawę od wykonania zabawnych zdjęć w przebraniach i spojrzenia z przymrużeniem oka na własne podobizny. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do wysłuchania opowieści teatru Kamishibai: „W Czarnej Hańczy” oraz powiastki filozoficznej: „Podspodek”, a o godz 17.00 rozpoczęły się warsztaty batiku. Powstały piękne i kolorowe chusty stworzone woskiem i barwnikami do tkanin- obecne panie oraz dzieci, były bardzo zadowolone z poznania nowej, intrygującej techniki.

Niedziela rozpoczęła się piknikiem- plan działań został nieco zmodyfikowany, ze względu na upał. Około godziny 13.30, uczestnicy pikniku wysłuchali „Bajki arabskiej”, a następnie wykonali bogato zdobione kije deszczowe (niestety nie do końca zadziałały i deszcz nie spadł...) oraz łapacze snów, aby wszystkim przyśniły się same dobre i radosne sny.

Mamy nadzieję, że MCK uwzględni nas w swych przyszłych planach, bowiem tak niespieszne, kreatywne i rodzinne spędzanie czasu, pozwala budować więzi międzyludzkie i inspiruje do podejmowania twórczych działań we własnych domach. To świetna alternatywa dla głośnych i tłumnych spotkań - MCK stworzył kącik, gdzie nawet bardzo małe dzieci mogły poczuć się bezpieczne.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.