http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Engelholm Marching Band zagrał w Parku Kościuszki

Wyróżniony Engelholm Marching Band zagrał w Parku Kościuszki

Ktoś na widowni stwierdził, że gdyby takich koncertów było więcej w naszej zielonej przestrzeni, to życie wtedy byłoby piękniejsze. W odpowiedzi od razu chciało się tutaj powiedzieć, nic dodać, nic ująć. Grupka gnieźnian wysłuchała dziś koncertu goszczących u nas muzyków ze Szwecji.


Życie kulturalne w Gnieźnie ubarwił w piątkowe popołudnie mini koncert orkiestry dętej Engelholm Marching Band ze Szwecji, którego można było wysłuchać w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki. Goście wystąpili w swoim pełnym składzie, który tworzy 26 młodych instrumentalistów. – Tak naprawdę korzystamy z możliwości, z tego, że ta orkiestra podróżując po Polsce zmierza na jutrzejszy Międzynarodowy Przegląd Orkiestr Dętych w Słupcy. Przy okazji skorzystali z naszego zaproszenia i dziś gościmy w Parku Kościuszki i jesteśmy świadkami takiego spontanicznego bardzo koncertu  w miejscu, które niedawno przeszło rewitalizację. Wiemy, że przed rokiem to miejsce przeszło straszne chwile podczas nawałnicy, która dokonała tu trochę zniszczeń, a dziś cieszymy się piękną muzyką i pokazujemy, że wszystko niejako wróciło do normy – mówi Szymon Drzewiecki z Wydziału Kultury i Promocji w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

Zgromadzona publiczność oklaskiwała gromko wykonania kompozycji takich artystów, jak: Adele, Stevie Wondera i Justina Timberlake’a czy melodie z filmu „Birdland” i serialu „Peter Gunn”.

– Musimy przyznać, że bardzo ciekawie przebiega zwiedzanie waszego kraju, choć samego Gniezna nie mieliśmy okazji jeszcze obejrzeć, ale zrobimy to po koncercie z przewodnikiem. Wybieramy do swojego repertuaru nagrania filmowe i ogólnie program rozrywkowy, który najlepiej do nas pasuje – uważa Magnus Fransson, dyrygent Engelholm Marching Band.

Być może miejsce to kiedyś stanie się częstszym przystankiem dla takich kameralnych wydarzeń muzycznych i nie tylko takich. – Być może tak się stanie, na razie testujemy to miejsce z pierwszym koncertem, a kiedyś być może zagości tu nawet jakaś wystawa albo inne wydarzenia muzyczne. Za będzie Weekend Grajków Ulicznych i być może któryś muzyk się tutaj pojawi ze swoją twórczością – dodaje Sz. Drzewiecki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.