http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Krystyna Prońko na inaugurację nowego sezonu kulturalnego w Gnieźnie!

Wyróżniony Krystyna Prońko na inaugurację nowego sezonu kulturalnego w Gnieźnie!

To był koncert, na który sprzedano na długo przed dniem jego rozpoczęcia wszystkie wejściówki, a sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zapełniła się dziś po same brzegi. W niedzielne popołudnie wystąpiła tutaj Krystyna Prońko, która wyśpiewała swoje wielkie przeboje.


„Jesteś lekiem na całe zło”, czy „Za czym kolejka ta stoi” i „Małe tęsknoty”, to jej wielkie przeboje, których refren potrafi podśpiewywać cała Polska. Nie inaczej było podczas dzisiejszego występu artystki w Gnieźnie. Krystyna Prońko była oklaskiwana wielokrotnie za ich wykonywanie. Tym razem była główną gwiazdą inauguracji 65. sezonu w Miejskim Ośrodku Kultury.

– Chcieliśmy na początek zaprosić do Gniezna kogoś znanego, ale także kogoś, kto się kojarzy z tymi zmianami w dziejach naszej historii, jeżeli chodzi o nasz kraj, nawiązując przecież do tego, że ten sezon obejmuje to 100-lecie odzyskania niepodległości, a Krystyna Prońko jest artystką rzeczywiście bardzo charyzmatyczną, która nie bała się w czasach, kiedy jeszcze poprzedni system panował w Polsce stanąć na scenie i zaśpiewać te piosenki, które były niepopularne dla tych, którzy wtedy rządzili – zauważa Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Należy pamiętać, że piosenkarka za teksty swoich piosenek poniosła swego czasu pewne konsekwencje. – Za to oczywiście poniosła konsekwencje, bo po stanie wojennym była przecież w indeksie piosenek zakazanych w Polsce i musiała ten okres życia twórczego i artystycznego jakoś przeżyć. Dzisiaj gościmy ją tutaj, w Gnieźnie i myślę, że ten koncert jest szczególny. Wiele osób, które kupowały te bilety dzieliły się z nami swoimi wrażeniami, że mieli z nią już kontakt przy różnych wydarzeniach, czy tutaj w Gnieźnie, czy gdzieś indziej w swoim życiu. Wszyscy mówią o niej bardzo serdecznie, jako osobie bardzo otwartej i wrażliwej, jak każdy artysta na to, co go otacza i co tworzy rzeczywistość, w której przyszło jej żyć  – dodaje D. Pilak

Krystyna Prońko wystąpiła w Gnieźnie ze swoim pianistą, Przemkiem Raminiakiem. Korzystają z możliwości, na chwilę przed koncertem zapytaliśmy ją krótko, czy planuje wydanie nowego albumu. – Większość nowych piosenek już jest nagrana, ale jeszcze nie jest na tyle opracowana, żeby można było zrobić z tego płytę, ale pracujemy nad tym. Ja oprócz tego gram koncerty, mam różne inne obowiązki i jeżdżę na wakacje, więc może ten czas produkcji tej płyty się trochę wydłuża, ale ona powstanie – przekazała Krystyna Prońko.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.