http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

MOKtoberfest 2018, czyli disco polo nie przyciągnęła tłumów

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Kultura
  • 1 komentarz
Wyróżniony MOKtoberfest 2018, czyli disco polo nie przyciągnęła tłumów

Czadoman, Imperium, Focus, Andre… Za nami MOKtoberfest, czyli koncert z gwiazdami disco polo, które nie często goszczą w naszym mieście.


Koncert biesiadny, na który zaproszono aż cztery gwiazdy muzyki discopolowej to odpowiedź na zarzuty niektórych mieszkańców, że władze miejskie nie zapraszają do Gniezna artystów z tej branży. W ten sposób postanowiono wyjść naprzeciw tym głosom i na fanów tego rodzaju brzmienia przygotowano pięciogodzinny program muzyczny. – W tym roku wyjątkowo odsłona imprezy MOKtoberfest jest tutaj, bo chcemy niejako potwierdzić ten pierwszy człon nazewnictwa tej hali, bo ona ma charakter nie tylko sportowy, ale także widowiskowy, czyli przeznaczony do wydarzeń kulturalnych – przypomina Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

– To jest taka okazja, żeby przyjść i posłuchać tej muzyki, być może ktoś zechce do niej zatańczyć, bo też jest taka możliwość. Z drugiej strony natomiast dla naszych mieszkańców to jest możliwość obejrzenia wnętrz tego obiektu, nowo wybudowanego i oddanego przed tygodniem do użytku. Te osoby nie musza tu przyjść ze względu na zainteresowania sportowe, a mogą stać się też odbiorcą tego co na tej hali będzie się działo od strony kulturalnej i sportowej – dodaje D. Pilak.

Za rok impreza ma wrócić na ulicę Łubieńskiego. – Chcielibyśmy, bo tam jest dobra infrastruktura pod organizację takiej formuły biesiadnej i to jest też taki moment, kiedy sekcje, które uruchamiamy mogą się zaprezentować wśród szerszych gremiów rodzinnych – zauważa dyrektor MOK-u.

Czadoman, Imperium, Focus, Andre nie przyciągnęli dziś tłumów, być może dlatego, że impreza była biletowana, tym bardziej więc lepiej za rok wrócić do dawnej formuły tego wydarzenia.

1 komentarz

  • Gosia
    Gosia poniedziałek, 24, wrzesień 2018 22:25 Link do komentarza Raportuj

    Kto w tych czasach słucha disco polo? Mogliście zorganizować koncert rockowy lub hip-hopowy na który przyszłoby bardzo dużo ludzi. Oba gatunki muzyczne są bardzo popularne w naszym mieście.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.