http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Moje życie jest muzyką”

  • Napisane przez Renata Frasz, Janusz Zawadzki
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Moje życie jest muzyką”

Muzyka jest obecna w życiu każdego człowieka. Wpływa na nasze emocje, uspokaja i rozładowuje stres. Właśnie o tym mogli przekonać się uczniowie I LO, którzy świętowali Międzynarodowy Dzień Muzyki.


Od 1975 roku na całym świecie właśnie 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki, podczas którego odbywa się wiele muzycznych gal oraz koncertów. Ten dzień to doskonała okazja do promowania muzyki. Obchody tego dnia zainicjował Yehudi Menuhin  – amerykański wirtuoz skrzypiec i wiolonczeli oraz dyrygent.

Z tej okazji uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły przygotowała koncert muzyczny. Była to muzyczna wędrówka po różnych epokach począwszy od muzyki średniowiecza, a na współczesnych utworach kończąc.

Wykonano brawurowo utwory: „Bogurodzica”, Gaudeamus Igitur”, „Aria na strunie G”, koncert klarnetowy nr 1 F-dur Carla Stamitza, „Solo de concours”, „Etiuda oktawowa”,   „The Girl from of Ipanema” , a także współczesne piosenki takie jak’ „To nie ja”, Radioactive ” i „Say my Name”.

Na koniec wybrzmiał utwór pt. „Moje życie jest muzyką” - skomponowany i napisany przez uczniów naszej szkoły. Koncert dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.