http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Świąteczne śpiewanie w MOK-u już wkrótce

Wyróżniony Świąteczne śpiewanie w MOK-u już wkrótce

Tak jak już w listopadzie kanały telewizyjne zaczynają emisję reklam świątecznych, tak samo ruszają eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Do udziału w tym konkursie zapraszamy oczywiście gnieźnian, którzy swoich sił mogą spróbować już za trzy tygodnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.


Tegoroczny konkurs będzie jubileuszowy, bo to już 25. edycja festiwalu, który tradycyjnie zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. – Pierwsze przesłuchania w MOK-u odbędą się już 8 grudnia od godz. 10.00 w sali widowiskowej i na te przesłuchania zapraszamy zarówno solistów, jak również duety, chóry, schole i inne zespoły, jednym słowem zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą i mogą pochwalić się nam swoim talentem wokalnym czy muzycznym – mówi Janka Matyska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy jest zamieszczony na stronie internetowej jego głównego organizatora, tj. www.mfkip.pl. – Dolna granica wieku uczestników to jest 6 lat, a więc zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat oraz młodzież w wieku 15-18 lat, a także dorosłych od 19 lat w górę. Na zgłoszenia uczestników czekać będziemy do 27 listopada – zaznacza J. Matyska.

Przesłuchania eliminacyjne do konkursu są przeprowadzane w niemal wszystkich placówkach kulturalnych w Polsce i poza granicami naszego państwa, bo także na Białorusi, Ukrainie i Litwie. – To jest bardzo duże przedsięwzięcie, które odbywa się przez ponad miesiąc, w dniach 28 listopada – 27 grudnia w tym wszystkich ośrodkach – dodaje instruktorka z MOK-u.

– Z naszych eliminacji kilkoro uczestników pojedzie następnie na drugi etap konkursu, czyli finałowe przesłuchania do Będzina, które planowane są miedzy 10-12 stycznia, a koncert galowy odbędzie się tym razem 13 stycznia o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie – zapowiada J. Matyska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.