http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie

Oszałamiająca muzyka, pełna seksapilu czteroosobowa formacja oraz rozbrajające żarty „tu i teraz”. Zapraszamy na pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego.

„Biblioteka Pokoleń” w gnieźnieńskiej książnicy

„Biblioteka Pokoleń” – pod takim hasłem upłynął tydzień w gnieźnieńskiej książnicy. Z oczywistych powodów – Dnia Babci i Dnia Dziadka. Seniorzy to dla Biblioteki bardzo ważni czytelnicy, bo sporo czytają... sobie i wnukom. Umacnianie wielopokoleniowych relacji, właśnie za pośrednictwem książki, to jedno z zadań programu „Biblioteka Pokoleń”, który gnieźnieńska książnica przeprowadziła w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. To czytelniczy most łączący młodsze i starsze pokolenie. Most i zarazem międzypokoleniowa wymiana – starsi czują się potrzebni, młodsi zaś mogą czerpać z bezcennego doświadczenia seniorów.

Etykiety

„Bajka Arabska” w Starym Ratuszu

Organizując wydarzenia nawiązujące do poznawania różnych kultur nawiązaliśmy - jako Stary Ratusz - ponownie współpracę ze stowarzyszeniem Zielona Grupa z Poznania. Tym razem   zapraszamy w niedzielę, 26 stycznia o godz. 11.00 dzieci w wieku 6 - 11 lat na „Bajkę Arabską” prezentowaną metodą teatru japońskiego – kamishibai.

Etykiety

Komunikat policji: poszukiwany Piotr Jankowski

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez Sąd Rejonowy Wydział II Karny w Szubinie, sygnatura akt II K 642/13 kwalifikacja prawna art. 284 kodeksu karnego prowadzi poszukiwania za: Jankowski Piotr, s. Grzegorza i Ireny, ur. 8 września 1985 roku.

Etykiety

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce – czy warto?

Ostatnimi czasy w Polsce jest wiele osób z Ukrainy, którzy w naszym kraju poszukują pracy i w taki sam sposób jak klienci z Polski mają pełne prawo do ubiegania się  o kredyt gotówkowy w banku. Procedury, przez które musi przejść wniosek są bardzo podobne do tych, przeznaczonych dla Polaków. W takim razie, jakie szanse na kredyt ma obywatel Ukrainy?

Subskrybuj to źródło RSS