Babi Targ: Sposób na Dzień Kobiet - wiosenne wietrzenie szaf w Galerii Gniezno!

Początek marca nieodmiennie kojarzy nam się z kobietami. Z tej okazji Babiląd i Galeria Gniezno zapraszają mieszkanki miasta oraz okolicznych miejscowości do zrobienia przeglądu szaf - 10 marca będzie można pozbyć się nienoszonych już ubrań, ale również uzupełnić swoją garderobę o ciuchy i dodatki niezbędne na kilka nadchodzących miesięcy. Babi Targ jest wyjątkową okazją do puszczenia w obieg lub/i wyszperania wspaniałych ciuchów, które w szafach nowych właścicielek rozpoczynają drugie życie. Impreza jest bezpłatna, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby, które chcą przyjść z własnymi ubraniami, muszą dokonać rezerwacji za pomocą formularza online dostępnego na stronie: www.babitarg.com. Zapisy rozpoczną się 27 lutego, ok. g. 12.00.

Czym jest uchwała smogowa?

Na ten temat dyskutuje się już dość długo. Wchodzący wkrótce w życie program będzie procesem długofalowym, ale efekty którego powinny się nam opłacać. O co chodzi w uchwale smogowej, którą przyjął Sejmik Województwa Wielkopolskiego w połowie grudnia 2017 roku i która zacznie obowiązywać od maja 2018 roku? Na ten temat rozmawialiśmy z wiceprezydentem Gniezna - Jarosławem Grobelnym, który tłumaczy szczegółowo, na czym zmiany będą polegały i kogo obejmą.

Marek Wojciechowski z Pucharem Starosty Gnieźnieńskiego!

W brydża gramy nie tylko towarzysko, lecz przede wszystkim w turniejach i meczach, na których członkowie Polskiego Związku Brydża Sportowego zdobywają punkty klasyfikacyjne tzw. PKL-e. W turniejach  nawet początkująca para ma szanse osiągnąć sukces. W odróżnieniu od szachów, gdzie początkujący gracz nie wygra partii z mistrzem szachowym, para znająca zasady gry w brydża  rozgrywa w ciągu zazwyczaj czterech godzin turniej i może w nim uzyskać bardzo przyzwoity wynik, czasami nawet go wygrać.

Etykiety

Przez Gniezno na Igrzyska do Tokio?

Na przełomie sierpnia i września do Gniezna przyjadą hokeiści starający się awansować na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Tu zostanie rozegrany turniej Hockey Series Open, który stanowi pierwsze eliminacje do finałowej rywalizacji. Cała impreza jest także podszyta pewnym podtekstem, który właśnie zaprowadził organizatorów do Pierwszej Stolicy Polski, gdzie prawie analogiczna sytuacja miała miejsce w 1964 roku.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS