Tym razem zagrali „Melancholicy Ulicy”

Takie klimaty muzyczne lubią wszyscy, od czasu do czasu lub nawet częściej, to tak samo, jak każdy muzyk, bo każdy podobno jest trochę melancholikiem, jedni częściej, a inni rzadziej. Czterech takich muzyków zaprezentowało się podczas sobotniego koncertowania na Rynku: Joakim Hansson ze Szwecji, Sasha Boole z Ukrainy oraz Olek Schmidt i Swiernalis.

Transformen’s. Autorski projekt Piotra Żaczka i Roberta Lutego już 20 sierpnia w eSTeDe!

Projekt Transformen’s to kolejna odsłona muzyków znanych na co dzień z zespołu Poluzjanci oraz pracy z wieloma polskimi artystami. Tym razem na scenie zobaczymy Piotra Żaczka (gitara basowa), Roberta Lutego (perkusja), inicjatorów projektu, Grzegorza Jabłońskiego (instrumenty klawiszowe) oraz Macieja Kocińskiego (saksofon, instrumenty dęte). Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia o godz. 19.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Tim McMillan wystąpił na inaugurację Weekendu Grajków Ulicznych!

Czas na muzycznych misjonarzy, jak przed rokiem o roli grajków ulicznych powiedział nam jeden z gości poprzedniej edycji Weekendu Grajków Ulicznych. Dziś ruszyła tegoroczna odsłona festiwalu, który na trwałe wpisał się już w program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych w Pierwszej Stolicy Polski.  Gwiazdą wieczoru był Tim McMillan z Australii.

Rower odzyskany po... roku

Gnieźnieńscy policjanci zabezpieczyli rower, który po prawie roku od kradzieży na terenie jednego z parkingów rozpoznał prawowity właściciel. Jednoślad w najbliższym czasie zostanie zwrócony. Czynności w tej sprawie trwają.

Etykiety

Speedway Best Pairs dla Fogo Power!

W czwartek na torze przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie odbył się zaległy z maja, turniej Speedway Best Pairs. Było to ostatni z cyklu trzech turniejów, który określany jest jako  nieoficjalne mistrzostwa świata par. Z tego trójmeczu jako zwycięzcy wyszedł team Fogo Power.

Etykiety

8 lat temu zmarł nagle Jerzy Kniaź

Z zawodu wyuczonego był tokarzem, ale nigdy nie musiał sięgnąć po ten fach, bo przez większość swojego życia był blisko speedwaya. Najpierw jako czynny zawodnik, a potem przejął rolę trenera młodzieży oraz drużyn walczących o trofea Drużynowych Mistrzostw Polski. Urodził się i długo mieszkał w Gnieźnie, choć potem również tu zawsze chętnie powracał przy okazji wszelkich wydarzeń sportowych, ale także prywatnie.

Etykiety

Informacjelokalne.pl poszukują dziennikarza!

Firma Media Lokalne, wydawca portalu informacjelokalne.pl poszukuje dziennikarza/współpracownika z terenu miasta Gniezna, który interesuje się tematami polityczno-społeczno-kulturalnymi. Ofertę adresujemy do osób potrafiących redagować teksty oraz wykonywać zdjęcia, zdecydowanych pracować w nielimitowanym czasie, umiejących dostrzegać ciekawe tematy w swoim otoczeniu.

Subskrybuj to źródło RSS