http://informacjelokalne.pl/images/banners/baner01a.jpg

„Nowowiejski na propsie!” – jesienna odsłona!

W pięknych okolicznościach „złotej polskiej jesieni” wracają koncerty organizowane w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury pn. „Nowowiejski na propsie!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

M. Talarczyk-Gubała i Zwierz Popkulturalny uzupełniają skład Jury Głównego

Monika Talarczyk-Gubała oraz Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, lepiej znana internautom jako Zwierz Popkulturalny, uzupełniły skład Jury Głównego 11. „Offeliady”. W składzie jurorskim dołączą do dokumentalisty Pawła Łozińskiego, animatorki Wioli Sowy, muzyka i dokumentalisty Michała Wiraszki. Festiwal rozpocznie się 2 listopada.

Etykiety

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  40 proc. uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Kolej na Powstanie!” Głosujmy na Zdziechowę!

Dzisiaj ruszył plebiscyt „Kolej na Powstanie!” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie. Wielkopolanie mogą wybrać „powstańcze” nazwy dla siedmiu pociągów, które w grudniu tego roku - wraz z wejściem w życie corocznej zmiany rozkładu jazdy pociągów - pojawią się na torach w regionie. Inicjatywa wpisuje się w przygotowania do przyszłorocznych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Wieczór z Polą Negri

W jaki sposób połączyć można muzykę z kinem niemym? O tym będzie się mógł każdy przekonać na własne oczy i uszy w piątek, 27 października o godz. 18.00. Specjalny wieczór z Polą Negri szykuje Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, który już zaprasza wszystkich do odbierania darmowych wejściówek na to wydarzenie.

Etykiety

Informacjelokalne.pl poszukują dziennikarza!

Firma Media Lokalne, wydawca portalu informacjelokalne.pl poszukuje dziennikarza/współpracownika z terenu miasta Gniezna, który interesuje się tematami polityczno-społeczno-kulturalnymi. Ofertę adresujemy do osób potrafiących redagować teksty oraz wykonywać zdjęcia, zdecydowanych pracować w nielimitowanym czasie, umiejących dostrzegać ciekawe tematy w swoim otoczeniu.

„#KOMÓRKOMANIA” w I LO w Gnieźnie

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie realizują projekt pt.„#KOMÓRKOMANIA” we współpracy z fundacją DKMS. Projekt ma na celu propagowanie wiadomości dotyczących komórek macierzystych oraz świadome podjęcie decyzji zarejestrowania się w fundacji, jako potencjalny Dawca Szpiku.

Etykiety

Roman Kujawski i Marek Wojciechowski ponownie bezkonkurencyjni!

W brydża gramy nie tylko towarzysko, lecz przede wszystkim w turniejach i meczach, na których członkowie Polskiego Związku Brydża Sportowego zdobywają punkty klasyfikacyjne tzw. PKL-e. W turniejach  nawet początkująca para ma szanse osiągnąć sukces. W odróżnieniu od szachów, gdzie początkujący gracz nie wygra partii z mistrzem szachowym, para znająca zasady gry w brydża i grająca „towarzysko”  rozgrywa w ciągu zazwyczaj czterech godzin turniej i może w nim uzyskać bardzo przyzwoity wynik, czasami nawet go wygrać.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS