Pamiętali o gnieźnieńskich ofiarach NKWD

Dzisiaj późnym popołudniem przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, służby mundurowe, organizacje społeczne i polityczne oraz mieszkańcy Gniezna uczcili pamięć Polaków pomordowanych przez NKWD w 1940 roku, ze szczególnym uwzględnieniem zamordowanych mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.

Etykiety

Dłużnicy odpracowali blisko 70 tys. zł

Uruchomiony przed rokiem program odpracowywania zadłużeń za zaległe czynsze przynosi oczekiwane efekty w postaci korzyści finansowo policzalnych. Taki program prowadzony był dla właścicieli zadłużonych lokali socjalnych i komunalnych, które stanowią własność Miasta Gniezna. Co cieszy jeszcze bardziej, to fakt, że ośmiu najemców w taki sposób całkowicie zredukowało swoje zobowiązania względem administratora.

Etykiety

Pamięć o Janie Pawle II nie przemija

Gnieźnianie pamiętali o Janie Pawle II, który odszedł dokładnie 12 lat temu – 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 i to właśnie o tej porze pod Pałacem Prymasowskim zebrała się dość spora grupa naszych mieszkańców, którzy tutaj właśnie postanowili postawić i zapalić znicze na znak pamięci o tym wielkim Polaku.

Etykiety

TBS zlikwidowany!

Konstruktywny oraz spokojny charakter miało środowe posiedzenie Rady Miasta Gniezna, podczas którego podjęta została ostateczna decyzja w sprawie likwidacji Gnieźnieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jednostką zarządzał przez ostatnie dwa lata były prezydent Jacek Kowalski, który odchodzi z końcem miesiąca na emeryturę. Słowa krytyki padły nie tylko pod jego adresem, ale skierowano je także w stronę prezydenta Tomasza Budasza.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS