http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pół miliona na projekty mieszkańców

Wyróżniony Pół miliona na projekty mieszkańców

Od dziś, 3 sierpnia do 21 sierpnia można składać wnioski do budżetu obywatelskiego na rok 2016. Na realizację zaproponowanych przez mieszkańców projektów zostanie zagwarantowana w budżecie miasta, taka sama jak w roku bieżącym, kwota 500 tysięcy złotych.


Przypomnijmy, budżet obywatelski to środki publiczne, o których przeznaczeniu decydują bezpośrednio mieszkańcy miasta, zgłaszając odpowiednie projekty, a następnie w głosowaniu wybierając te, które będą realizowane. – W tym roku podzieliliśmy środki w ten sposób, że 450 tysięcy złotych przeznaczamy na działania trwałe, inwestycyjne, a 50 tysięcy złotych na przedsięwzięcia społeczne, edukacyjne i kulturalne. Poza tym głosowanie będzie się odbywało drogą mailową i za pośrednictwem urn ustawionych w kilku miejscach miasta. Nie trzeba będzie więc, tak jak w ubiegłym roku, przyjść w określone miejsce na określoną godzinę, żeby oddać głos – mówi prezydent Tomasz Budasz, który podczas dzisiejszej konferencji prasowej zachęcał gnieźnian do zainteresowania się ideą budżetu obywatelskiego.

Prace nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim ruszyły dzisiaj, bo to od dziś do 21 sierpnia można na odpowiednim formularzu, za pośrednictwem strony internetowej www.budzetobywatelski.gniezno.eu lub poprzez Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, zgłaszać wnioski. Składać je mogą osoby pełnoletnie, które na stałe mieszkają w Gnieźnie. Pod każdym wnioskiem musi być poparcie co najmniej 15 osób. Do 30 września zostaną podane do publicznej wiadomości wnioski, które przeszły merytoryczną weryfikację, a głosowanie mieszkańców na te projekty odbędzie się w dniach 5-16 października. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 20 października.
    
– Zainteresowanie budżetem obywatelskim jest spore, bo od początku lipca odbieramy telefony od mieszkańców zainteresowanych składaniem wniosków. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na specjalnie uruchomionej stronie www.budzetobywatelski.gniezno.eu. Przypominamy, że projekty muszą być możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego, a zadania inwestycyjne mogą dotyczyć wyłącznie terenów miejskich – podkreśla Dariusz Pajkert, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji UM.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.