http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Polityczna sensacja w Łopiennie!

Wyróżniony Polityczna sensacja w Łopiennie!

Jako jedno z ostatnich sołectw w gminie Mieleszyn swoje władze wybrało wczoraj Łopienno. Nie obyło się bez wyborczej sensacji. Po 28 latach nastąpiła zmiana na stanowisku sołtysa. Mieszkańcy Łopienna zdecydowali, że szefem ich miejscowości został Roman Lewandowski.


Zebrania wiejskie, których celem jest wybór sołtysa dobiegają końca. Wczorajszego wieczoru  z tego przywileju skorzystali  mieszkańcy sołectwa Łopienno, jednego z większych w gminie Mieleszyn. Po raz kolejny to spotkanie udowodniło, że społeczeństwo obywatelskie w naszym kraju odradza się. Stu mieszkańców tej wsi sprawnie wybrało swoje władze. Zebranie wiejskie pod przewodnictwem Elżbiety Wawrzyk przebiegło w sposób standardowy dla tego typu wydarzeń.

Po zakończeniu kwestii formalnych swoją działalność podsumował  Adam Pilarowski, sołtys którego kadencja dobiegła końca. Wystąpienie było o tyle ciekawe, że objęło swoim zakresem aż dwadzieścia osiem lat urzędowania. – Kiedy obejmowałem urząd sołtysa po raz pierwszy, Łopienno było inne. W wielu miejscach, nie było asfaltu, chodników. Dziś znajdujemy się w odnowionej świetlicy wiejskiej,  w której udało przeprowadzić się gruntowny remont, wybudować i wyposażyć zaplecze kuchenne. Kilka lat temu, przychodząc tutaj stąpaliśmy po dębowych deskach, które uginały się pod nogami, dziś mamy piękną betonową posadzkę wyłożoną kafelkami – wymienia Adam Pilarowski, sołtys Łopienna. - Mamy nowe chodniki, udało się też położyć asfalt w miejscach, gdzie wcześniej chodziliśmy po bruku. Odnowiliśmy od podstaw, od fundamentów nasz słynny Łopieński Zdrój, który jest dla nas dumą i chlubą – dodaje. - Kończąc swoje wystąpienie dziękuję wszystkim z którymi przez te wszystkie lata współpracowałem. Jeżeli kogoś obraziłem - przepraszam. Tabliczka z napisem „Sołtys” nigdy nie wisiała na moim domu, ona zawsze zdobiła mój dom. Nie będę kandydował na kolejną kadencję. Jeszcze raz wszystkim państwu dziękuję – podsumował.

Na stanowisko sołtysa zgłoszono troje kandydatów: Sylwię Gulczyńską, Grażynę Karwańską i Romana Lewandowskiego. Ostatni z kandydatów uzyskał największą liczbę głosów – 46 i objął schedę po A. Pilarowskim. – Jestem nowym mieszkańcem tej miejscowości. Dziękuję za udzielone mi zaufanie. Będę się starał jak najlepiej wykonywać obowiązki sołtysa i liczę na wsparcie rady sołeckiej – mówi Roman Lewandowski, nowy sołtys Łopienna.

Sołtysowi pomagać będzie pięcioosobowa Rada Sołecka w składzie: Wojciech Blejwas, Grażyna Karwańska, Marta Kucharska, Ilona Tarnogrodzka i Aleksandra Wasela.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.