http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prezydent będzie mediował na Winiarach

Wyróżniony Prezydent będzie mediował na Winiarach

Prezydent Tomasz Budasz spotkał się wczoraj z przedstawicielami lokatorów komunalnego budynku mieszkalnego na osiedlu Jagiellońskim 22. Zapowiedział wizję lokalną w terenie i podjął się mediacji w sprawie sporu z członkami sąsiadującej wspólnoty mieszkaniowej przy osiedlu Piastowskim 13. O sprawie pisaliśmy w poniedziałek.


Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, wczoraj prezydent Gniezna przyjął w Urzędzie Miejskim delegację zaniepokojonych mieszkańców komunalnego budynku. Wobec braku zgody sąsiadów na korzystanie z chodnika, położonego w obrębie działki, należącej do wspólnoty mieszkaniowej, obawiają się oni konieczności wybudowania osobnego chodnika, na terenie miejskim, na którym obecnie znajdują się niewielkie przydomowe ogródki.
    
Jak się dowiedzieliśmy, na razie do żadnych wiążących ustaleń nie doszło, ponieważ na jutro, 7 sierpnia, prezydent zaplanował wizję lokalną na spornym terenie. – Prezydent podejmuje się mediacji w tej sprawie, ponieważ uważa, że zdrowy rozsądek nakazuje, by mieszkańcy obu budynków mogli korzystać ze spornego chodnika. Prezydent zaplanował też spotkanie z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej – poinformowała nas Anna Dzionek, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego, którą zapytaliśmy o przebieg wczorajszego spotkania.
    
W międzyczasie pojawił się pomysł wykupienia przez Miasto połowy feralnego chodnika, tak, żeby był on wspólną własnością zarówno Miasta, jak i wspólnoty mieszkaniowej osiedle Piastowskie 13. – Ten pomysł jest niemożliwy do realizacji, ponieważ Miasto musiałoby podpisać akty notarialne ze wszystkimi mieszkańcami wspólnoty, którzy  mają udziały w gruncie, a to wiązałoby się ze znacznymi kosztami – czytamy w odpowiedzi z Urzędu Miejskiego. 

Na ten temat:
Absurd zamiast zdrowego rozsądku?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.