http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czy szpital nie będzie już Pomnikiem Chrztu Polski?

Wyróżniony Czy szpital nie będzie już Pomnikiem Chrztu Polski?

Szpital Pomnik Chrztu Polski, mimo dumnej nazwy nadanej z inicjatywy posła Zbigniewa Dolaty i poprzedniego Zarządu Powiatu, raczej nie jest powodem do dumy. Kwestia dokończenia rozbudowy od lat budzi mnóstwo wątpliwości, a przede wszystkim problemów.


Lekarz zwolniony...
Ostatnie zastrzeżenia co do sposobu bycia pracujących tu lekarzy, określane najoględniej jako wulgarne, zakończyły się zwolnieniem jednego z lekarzy. Nie był to jednak jedynie skutek skarg pacjentów.

Decyzję wicestarosty Anny Jung spowodowała skarga jego kolegów, których po prostu obrażał nie tylko używając wulgarnych słów ale też sugerując, że dyplomy kupili na Bema.

– Tak naprawdę tych skarg ostatnio były dwie. Jedna pana Łukasza mieszkańca Gniezna, który jednak sam zachowywał się oględnie mówiąc nie kulturalnie. Mimo tego jej nie zbagatelizowaliśmy, jeśli byłaby zasadna to zareagujemy. Drugą skargę wnieśli jednak sami lekarze. Dotyczyła jednego z ich kolegów, który po prostu zachowywał się nie etycznie i wulgarnie, nie przebierając w słowach deprecjonował kolegów i młodszy personel medyczny. Mogę jedynie powiedzieć, ze ten lekarz już nie pracuje w SOR-ze – powiedziała podczas konferencji wicestarosta Anna Jung.

Starosta Piotr Gruszczyński zapowiadał na początku kadencji, że przywróci do pracy gnieźnieńskich chirurgów i zaczyna realizować ten plan.

Szpital ze starą nazwą
Kolejnym tematem konferencji dotyczącym szpitala była zapowiedź powrotu do starej nazwy. Piotr Gruszczyński będzie domagał się powrotu do starej nazwy szpitala. Przypomnijmy Władysław Biegańskii – były patron szpitala to wybitny lekarz, filozof i społecznik. Był miedzy innymi twórcą i prezesem Towarzystwa Dobroczynności dla Chrześcijan, był też członkiem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, autorem wielu postępowych publikacji medycznych. Jako filozof był twórcą prewidywizmu. Nazwę szpitala zmieniono na Szpital Pomnik Chrztu Polski na wniosek posła Zbigniewa Dolaty i poprzedniego zarządu powiatu.

– Myślę, że skoro warunek tej zmiany nazwy nie został dotrzymany warto powrócić do poprzedniej nazwy. Jeśli wiec poseł Dolata nie wywiąże się z obietnicy, jaką dał radnym gdy zmieniano nazwę myślę, że należało będzie wrócić, do poprzedniej nazwy, tym bardziej, że tę zmianę wprowadzono niemal w tym samym czasie gdy senat ogłosił 2017 rokiem Władysława Biegański. Przypomnę argumentem do zmiany nazwy były rzekome pieniądze, które po nadaniu nazwy Szpital Pomnik Chrztu Polski, które miały niemal strumieniem popłynąć z rządu. Mam nadzieję, że poseł Dolata wywiąże się z obietnicy – mówi Piotr Gruszczyński.

Starosta użył także określenia „radosna twórczość poprzedniego powiatu” w odniesieniu do konsekwencji wielu pozostałych decyzji byłego Zarządu Powiatu. – Wierzcie mi państwo szpital to nie jest jedyny problem odziedziczony – zaznacza starosta Piotr Gruszczyński.

O tym co starosta nazwał radosną twórczością napiszemy w odrębnym artykule. Teraz tylko czekać na konferencję posła Dolaty i jego ekipy. O ile zachowanie radnych na sesjach budzi śmiech, czasem przez łzy, to o czym mówi Piotr Gruszczyński – śmieszne nie jest.

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.