http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Karol Soberski o „Zapomnianej zbrodni” w TVP 3!

Wyróżniony Karol Soberski o „Zapomnianej zbrodni” w TVP 3!

Karol Soberski, redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl i niezależny badacz lokalnej historii, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” był dzisiaj gościem programu „Wielkopolska Warta Poznania” na antenie TVP 3 Poznań. W trakcie programu opowiadał o akcji „T4”, czyli zagładzie fizycznie i umysłowo upośledzonych pacjentów szpitali psychiatrycznych, szczególnie mówił o eksterminacji, która dotknęła chorych Zakładu Psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie, co opisał w książce „Zapomniana zbrodnia”.

Czytaj więcej

3 komentarzy

 • Szczepan
  Szczepan środa, 01, maj 2019 15:47 Link do komentarza Raportuj

  Panie Karolu. Ja nie miałem okazji obejrzeć programu i bynajmniej nie miałem zamiaru kwestionować czegokolwiek podczas pisania komentarza. Samego dobra. Sz. Kropaczewski

 • informacjelokalne.pl
  informacjelokalne.pl środa, 01, maj 2019 13:46 Link do komentarza Raportuj

  Panie Szczepanie, w programie wyraźnie wspomniałem, że na Dziekance nie zginęli tylko chorzy psychicznie, ale też osoby zdrowe. Pozdrawiam.
  Karol Soberski

 • Szczepan
  Szczepan środa, 01, maj 2019 08:24 Link do komentarza Raportuj

  Ze względów osobistych jestem żywotnie zainteresowany sprawą i jestem bardzo wdzięczny red. Soberskiemu za wszystko, co dla wyjaśnienia i upamiętnienia tej zbrodni zrobił i robi. Mam tylko jedną, może nie najważniejszą uwagę. Akcja T4 była swoistym "czyszczeniem magazynów" i na przykładzie tragicznego losu mojego dziadka mogę powiedzieć, że nie obejmowała wyłącznie ludzi chorych psychicznie czy też upośledzonych umysłowo, wystarczyło znaleźć się tam i mieć prawie 70 lat, aby stać się niepotrzebnym śmieciem i zostać "ewakuowanym"
  Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.