http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Świętowali 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Gniezna

Wyróżniony Świętowali 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Gniezna

Archidiecezja Gnieźnieńska i Gmina Czerniejewo były organizatorami dzisiejszych uroczystości związanych z 40. rocznicą pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Gniezna, które odbyły się na terenie dawnego poligonu w Gębarzewie, gdzie w 1979 r. wylądował helikopter na pokładzie którego znajdował się Papież Jan Paweł II. W uroczystościach wziął udział ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.


W programie dzisiejszych uroczystości rocznicowych znalazło się m.in. poświęcenie odnowionego krzyża, który postawiono na pamiątkę w miejscu, gdzie w 1979 r. wylądował papieski helikopter, program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żydowie oraz wystawa fotografii sprzed 40 lat z przylotu Papieża Jana Pawła II.

Następnie z miejsca gdzie znajduje się krzyż, uczestnicy uroczystości wraz z ks. abp Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski, ks. Krzysztofem Prusem, proboszczem parafii w Żydowie i burmistrzem gminy Czerniejewo Tadeuszem Szymankiem przeszli na miejsce, gdzie odbyła się dalsza część dzisiejszego jubileuszu. Tam odśpiewano Litanię do Najświętszego Serca Jezusa oraz pieśń do Ducha Świętego, a kilka słów nawiązujących do wydarzeń sprzed 40 lat powiedział Prymas Polski.

Na koniec był też koncert Samorządowej Orkiestry Dętej Powiatu Gnieźnieńskiego i zespołu „Żydowianie” oraz ciepły posiłek dla uczestników uroczystości. Całość zakończyła się Apelem Jasnogórskim.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z tej uroczystości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.