http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Poseł Dolata stracił prawo jazdy na 3 miesiące! – Jest mi wstyd – mówi parlamentarzysta

Wyróżniony Poseł Dolata stracił prawo jazdy na 3 miesiące! – Jest mi wstyd – mówi parlamentarzysta

Poseł Zbigniew Dolata z Prawa i Sprawiedliwości przez najbliższe trzy miesiące będzie zmuszony poruszać się rowerem, autobusem lub pociągiem. Wszystko za sprawą zdarzenia do którego doszło w minioną sobotę, 27 lipca.


Z naszych informacji wynika, że w minioną sobotę, 27 lipca około godz. 10.30 w miejscowości Mąkownica poseł Zbigniew Dolata został zatrzymany przez policję, gdy w terenie zabudowanym - gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h - jechał z prędkością 129 km/h! Posła ukarano mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Za przekroczenie prędkości parlamentarzyście odebrano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Poproszony o komentarz w tej sprawie, poseł Z. Dolata wyjaśnia, że spieszył się na posiedzenie Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości do Konina. – Popełniłem wykroczenie i jest mi z tego powodu wstyd. Nie zachowałem zasad, które obowiązują każdego kierowcę na drodze i zostałem za to ukarany.  Przyjmuję tę karę i jest to dla mnie, jak i dla każdego kierowcy, ostrzeżenie, by zachowywać się na drodze zgodnie z przepisami. Na pewno taka sytuacja już się nie powtórzy – deklaruje poseł Z. Dolata.

12 komentarzy

 • Tomasz
  Tomasz niedziela, 01, wrzesień 2019 21:32 Link do komentarza Raportuj

  Poseł to taki sam człowiek jak nauczyciel, policjant, ksiądz i robotnik. W czym problem? Nie machał legitymacją poselską tylko przyjął karę. Oby inni tak samo potrafili się zachować. Pozdrawiam. Tomasz Pawłowski.

 • Mee
  Mee środa, 31, lipiec 2019 21:53 Link do komentarza Raportuj

  No,że się odważyli,ale to się na nich odbije,bo ta partia nie przebacza

 • beat
  beat wtorek, 30, lipiec 2019 23:00 Link do komentarza Raportuj

  Bardzo dobrze, że poseł przyznał się do i przeprosi za Swoje zachowanie nas wyborców. Pokazał klasę. Niektórzy radni z Gniezna , takiej klasy nie mieli i mówiliby, że dopada ich choroba filipińska.Szacunek dla Pana.

 • Zerwikaptur
  Zerwikaptur wtorek, 30, lipiec 2019 08:43 Link do komentarza Raportuj

  Nie znam żadnych innych dokonań posła Dolaty z okresu ostatnich 14 lat bycia posłem , może Pan poseł dałby sobie już spokój i wrócił do wykonywania powszechnie szanowanego zawodu nauczyciela historii ( oczywiście nie w Gnieźnie ) ?

 • Ktoś
  Ktoś wtorek, 30, lipiec 2019 03:33 Link do komentarza Raportuj

  Żałosna kara :( człowiek co powinien świecić przykładem dostaje mandat 400 zł. i tylko tyle pnkt. Nic nie usprawiedliwia takiej prędkości.Mógł zwyczajnie wcześniej wyjechać i tyle.

 • Internet pamieta
  Internet pamieta poniedziałek, 29, lipiec 2019 19:15 Link do komentarza Raportuj

  Komentarze mogą być różne., więc dorzucam swój.: kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Pamiętam niejedno wykroczenie panów rządzących w mieście i powiecie. Pan radny Z. K skazany za jazdę po pijaku, 2013 rok syn Głowno dowodzacego oj nazbierało się lepszych ekscesów niż szybką jazda.

 • Henryk Dolata
  Henryk Dolata poniedziałek, 29, lipiec 2019 17:09 Link do komentarza Raportuj

  Mnie też jest wstyd -bo akurat Mąkownica to miejscowość skąd wywodzi się Ród Dolatów.

 • Grifith
  Grifith poniedziałek, 29, lipiec 2019 17:04 Link do komentarza Raportuj

  Dobrze ze nikogo nie zabił

 • wyborca
  wyborca poniedziałek, 29, lipiec 2019 16:49 Link do komentarza Raportuj

  Ktoś, kto nie przestrzega prawa, nie powinien tego prawa stanowić. Przerwa w parlamencie na najbliższą kadencję i po ptokach!

 • Zerwikaptur
  Zerwikaptur poniedziałek, 29, lipiec 2019 16:34 Link do komentarza Raportuj

  No to problem. Nie wpadnie do kasy 3.500 zł za kilometrówkę z pieniędzy na utrzymanie biura.Jak teraz wyżyje tylko za sama dietę 12.500 zł/miesiąc ...... Szczerze mówiąc współczuję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.