http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieńscy kandydaci do parlamentu!

Wyróżniony Gnieźnieńscy kandydaci do parlamentu!

Wybory do sejmu i senatu odbędą się 13 października. Kampania wyborcza powoli się rozkręca, poznaliśmy też już większość gnieźnieńskich kandydatów do parlamentu. I nie ma tu żadnych niespodzianek.


Do sejmu...
Z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmu startuje trzech przedstawicieli powiatu gnieźnieńskiego: z 3 miejsca poseł Zbigniew Dolata, z szóstego poseł Krzysztof Ostrowski, a z miejsca 14. - Łukasz Grabowski z gminy Witkowo (obecnie wicedyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu, były kandydat PiS do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego).

Z kolei z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmu z naszego powiatu startuje obecna posłanka Paulina Hennig-Kloska, która ma trzecią pozycję na liście.

Z listy Lewicy – Sojuszu Lewicy Demokratycznej o mandat posła będzie walczył Tadeusz Tomaszewski (wieloletni poseł, obecnie radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego), który otrzymał pozycję nr 2.

Do senatu…
Znamy też nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości do senatu. O reelekcję powalczy senator Robert Gaweł z Gniezna.

Najprawdopodobniej z Gniezna będzie też pochodził kandydat Koalicji Obywatelskiej do senatu.

Wkrótce przedstawimy nazwiska kandydatów z innych komitetów.

1 komentarz

  • wicek
    wicek piątek, 16, sierpień 2019 21:33 Link do komentarza Raportuj

    Znowu Ci sami ? To już innych niema ? Mi się już znudzili. Czas przewietrzyć i odświeżyć tą "elitę". Osobiście nie zauważyłem efektów ich panowania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.