http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jerzy Berlik i Piotr Łykowski kandydatami PSL do sejmu!

Wyróżniony Jerzy Berlik i Piotr Łykowski kandydatami PSL do sejmu!

Z każdy dniem znamy kolejne nazwiska kandydatów do sejmu z powiatu gnieźnieńskiego. Dzisiaj poznaliśmy, jeszcze nieoficjalnie, nazwiska kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu gnieźnieńskiego. Są tą dobrze znane postacie z lokalnej sceny politycznej: Jerzy Berlik i Piotr Łykowski.


Jerzy Berlik, rocznik 1979, to szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, były wicestarosta gnieźnieński (w latach 2014 – 2018) i wieloletni radny powiatowy. Już przed 4 laty – bez powodzenia (zdobył 852 głosy) – startował w wyborach do sejmu.

Z kolei Piotr Łykowski (rocznik 1963) to były przewodniczący Rady Gminy Gniezno (w latach 2014 – 2018), były dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. W wyborach w 2015 r. startował z ramienia PSL, bez powodzenia, do senatu. Zajął wówczas – w gronie pięciu kandydatów – czwartą pozycją z wynikiem 15857 głosów.

Na liście PSL ma być jeszcze jeden kandydat z powiatu gnieźnieńskiego. Wszystko wskazuje na to, że będzie to przedstawicielka płci pięknej.

A już wkrótce kolejne informacje związane z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi.

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.