http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Stało się! Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Czerniejewie otwarta!

Wyróżniony Fot. A. Soberska Fot. A. Soberska

Dzień na który wielu mieszkańców gminy Czerniejewo czekało od lat wreszcie nadszedł. Marzenia o nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Czerniejewie zostały zrealizowane! Burmistrz Tadeusz Szymanek spełnił obietnicę daną gdy został wybrany w 2014 r. na burmistrza, że Czerniejewo będzie miało piękną halę! Dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie najpiękniejszej obecnie hali widowiskowo-sportowej w powiecie gnieźnieńskim!


Jednym z najważniejszych zadań, które przed 5 lata, obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Czerniejewo, postawił przed sobą Tadeusz Szymanek, była budowa w Czerniejewie nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Jego zdaniem ludziom potrzebne są najróżniejsze formy spędzania wolnego czasu. - Dzisiaj każdy chce żyć i mieszkać godnie, w dobrych warunkach, jednocześnie chce dobrze spędzać wolny czas. Jeżeli chcemy naszych mieszkańców przekonać do tego, że warto tutaj mieszkać, żyć, gospodarować, inwestować, musimy im zapewniać ciekawe i urozmaicone życie społeczno-kulturalne. I hala sportowa jest jednym z tych pomysłów – uważa T. Szymanek.

Czerniejewska hala widowiskowo-sportowa, która powstała przy Zespole Szkół Publicznych (z którym jest połączona specjalnym łącznikiem) ma być kompleksem składającym się z: pełnowymiarowych boisk do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej. W ramach inwestycji powstała też: sala do squasha, siłownia, sauna, salka konferencyjna, salka fitness, pokój pierwszej pomocy, pokój nauczycieli i trenerów, kawiarenka, portiernia, magazyny sprzętu, szatnie, umywalnie, toalety i pomieszczenia porządkowe. Widownia hali to 260 miejsc. Wykonawcą hali jest Przedsiębiorstwo Budowlane Produkcyjno Handlowe „HENBUD” z Kłecka. Podczas dzisiejszej uroczystości odsłonięto pamiątkową tablice ku czci Henryka Kaczora, właściciela tej firmy, który zmarł w trakcie realizacji tej inwestycji.

Warto dodać, że długość głównego obiektu wynosi 69,8 m., szerokość – 33,1 m., wysokość – 11,4 m., natomiast kubatura hali oszacowana jest na 19.851 m.

Dodatkowo przy hali powstał parking na którym zaparkuje 76 samochodów osobowych i 2 autobusy. - Hala łącznie kosztowała około 9 mln złotych, czyli tak jak było zaplanowane – mówi T. Szymanek.

Wiadomo już, że głównym użytkownikiem hali widowiskowo-sportowej będzie młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie, która będzie tam miała lekcje wychowania fizycznego (podczas tych zajęć hala będzie mogła być podzielona na trzy oddzielne boiska), ale też przedszkolaki i młodzież szkoły w Żydowie. Natomiast popołudniami ma z niej korzystać cała społeczność gminna, ponieważ tam ma się odbywać życie społeczno-kulturalne.

Już dzisiaj możemy zaprosić mieszkańców gminy Czerniejewo na szereg imprez, które w najbliższych dniach odbędą się w nowej hali. Będzie to m.in. nocne zwiedzanie hali, zajęcia z jogi i fitness, koncert orkiestry dętej, czy mecz pokazowy piłki siatkowej.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj.

(aktualizacja i publikacja nowych zdjęć o godz. 12.00)


Fot. A. Soberska

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.