http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Wyróżniony Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe adresowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych i pracowników lokalnych samorządów skupionych m.in. w Powiatowej, Miejskiej i Gminnej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w Gnieźnie i Trzemesznie.


Organizatorami spotkania był Starosta Gnieźnieński i Prezydent Gniezna wspólnie z Powiatową i Miejską Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz Wielkopolską Radą Koordynacyjną  Związku  Organizacji  Pozarządowych w Poznaniu.

Szkolenie prowadziła Justyna Ochędzan, przewodnicząca WRK Związku  Organizacji  Pozarządowych w  Poznaniu – Członek Krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Uczestników spotkania powitał Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński wspólnie z inicjatorem szkolenia Stanisławem Dolacińskim.

Przedmiotem szkolenia były: zmiany w obowiązujących przepisach prawnych w 2019 roku zawartych w Ustawie o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie oraz realizacja zadań publicznych zgodnie z nowymi wzorami ofert  i sprawozdań oraz sprawozdawczości finansowej składanej do Urzędu Skarbowego.

W spotkaniu udział wzięła około 40-osobowa grupa zainteresowanych. Zmieniające się przepisy wymagają cały czas zwiększania informacji i dostosowywania się do wymogów prawnych licznych organizacji społecznych działających na terenie naszego miasta i powiatu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.