Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejna inwestycja w Łubowie. „Przez dwa lata nie będziemy ponosić żadnych kosztów”

Wyróżniony Kolejna inwestycja w Łubowie. „Przez dwa lata nie będziemy ponosić żadnych kosztów”

Wczoraj informowaliśmy, że niespełna 3 tygodnie dzielą nas od ukończenia przebudowy budynku handlowego na przepiękny żłobek gminny w Łubowie. Pieniądze na modernizację tego obiektu Gmina otrzymała od wojewody. Dzisiaj natomiast Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego podpisał z Andrzejem Łozowskim, wójtem gminy Łubowo umowę na funkcjonowanie i wyposażenie tej placówki. Gmina wzbogaciła się o 1 mln 360 tys. złotych.


Gmina Łubowo była dzisiaj „nawiedzana” przez wicemarszałków województwa wielkopolskiego. Najpierw pojawił się Krzysztof Grabowski i podpisał z wójtem gminy umowę na przebudowę drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w Myślęcinie.

Kilka godzin później w Urzędzie Gminy w Łubowie pojawił się Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego z którym wójt Andrzej Łozowski podpisał umowę na „Wsparcie na rzecz osób wykluczonych z rynku pracy oraz zagrożonych wykluczeniem w formie utworzenia żłobka gminnego w Łubowie” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie: Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

Zadowolenia z podpisania tej umowy nie krył włodarz gminy Łubowo. - Podpisaliśmy dzisiaj bardzo ważną umowę, jeśli chodzi o funkcjonowanie Żłobka Gminnego. Wcześniej dostaliśmy pieniądze, ponad 800 tys. złotych na modernizację obiektu pohandlowego na żłobek z działania rządowego od pana wojewody. Złożyliśmy też wniosek na funkcjonowanie i wyposażenie z Europejskiego Funduszu Społecznego i od Marszałka Województwa dostaliśmy łącznie 1 mln 360 tys. złotych na wyposażenie i funkcjonowanie przez dwa lata – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. - Oznacza to, że przez dwa lata nie będziemy ponosić żadnych kosztów realizacji tego ośrodka, a rodzice będą płacili symboliczną kwotę. Jest to bardzo ważne dla gminy, szczególnie dla rodziców, którzy chcą podjąć pracę, a nie mają takiej możliwości, bo mają małe dzieci. To jest dla nas bardzo ważna sprawa podkreśla wójt.

Podczas dzisiejszej wizyty marszałka Jankowiaka w Łubowie podpisana została także umowa na budowę VR Inkubatora na terenie gminy, w Fałkowie przy zjeździe na Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Więcej o tej inwestycji już jutro na naszym portalu.

Informacjelokalne.pl