http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Lewica po 4-letniej przerwie wraca do Sejmu”

Wyróżniony „Lewica po 4-letniej przerwie wraca do Sejmu”

- Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach parlamentarnych. Wysoka frekwencja to jasne przesłanie, że powraca wiara w siłę każdego głosu. Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Lewica, po 4-letniej przerwie wraca do Sejmu i ma również dwoje przedstawicieli w Senacie – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej nowo wybrany poseł Tadeusz Tomaszewski.


Dalej T. Tomaszewski zaznacza,  że Lewica na terenie powiatu gnieźnieńskiego wystawiła czworo kandydatów. Kandydaci, jak cała formacja reprezentowali trzy partie (Lewica – Razem, Wiosna Roberta Biedronia i SLD) oraz trzy pokolenia. Młodzi to Kacper Parol i Anna Bąk, średnie pokolenie to Paweł Bartkowiak oraz doświadczenie to Tadeusz Tomaszewski.

- Na terenie powiatu gnieźnieńskiego Lista Nr 3 – KW SLD zdobyła łącznie 15.001 głosów tj. 22,11%. Poparcie dla Lewicy w poszczególnych gminach było zróżnicowane od 15,44 proc. w gminie Mieleszyn do 31,06 proc. w gminie Niechanowo. Warto podkreślić dobre wyniki w gminie Witkowo 26,39 proc. i Gnieźnie 23,75 proc.. W sumie według danych PKW SLD w powiecie gnieźnieńskim na wsi zdobyło poparcie 18,77 proc., a w miastach na poziomie 23,94 proc.. Lewica w powiecie gnieźnieńskim z wynikiem 22,11 proc. okazała się najskuteczniejsza z wszystkich powiatów w Wielkopolsce w ramach KW SLD – wyjaśnia poseł Tomaszewski.

Poseł podziękował dzisiaj za oddane głosy na Lewicę, a w szczególności za każdy z 17.515 głosów oddanych na jego osobę. - Jest też satysfakcja z faktu, że wynik indywidualny Tadeusza Tomaszewskiego 10.822 głosy okazał się najlepszy z wszystkich 103 kandydatów w powiecie gnieźnieńskim – mówi T. Tomaszewski. - To zapewne głosy wyborców Lewicy znacznie przyczyniły się do wygranej Pana Pawła Arndta w wyborach do Senatu RP – dodaje.

Lider gnieźnieńskiej Lewicy pogratulował też wyboru Paulinie Hennig – Kloska i Zbigniewowi Dolacie. - Za działalność w minionej kadencji Sejmu i Senatu na rzecz powiatu gnieźnieńskiego podziękowania składam Panu Robertowi Gawłowi i Panu Krzysztofowi Ostrowskiemu – zaznacza.            

- Korzystając z dotychczasowego doświadczenia parlamentarnego będę zabiegał o możliwość pracy w komisji polityki społecznej i rodziny oraz kultury fizycznej i turystyki. Biuro Poselskie rozpocznie funkcjonowanie w Gnieźnie od stycznia 2020 r.  Praca parlamentarna będzie koncentrować się na wnoszeniu projektów ustaw z programu wyborczego LEWICY. „Łączy Nas Przyszłość” oraz podejmowanie spraw wynikających z kontaktów z wyborcami, samorządami i organizacjami społecznymi – zapowiada Tadeusz Tomaszewski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.