http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Poseł potwierdza: Gaweł do Senatu, Dolata i Ostrowski do Sejmu

Wyróżniony Poseł potwierdza: Gaweł do Senatu, Dolata i Ostrowski do Sejmu

Poseł Zbigniew Dolata potwierdził dziś oficjalnie czołówkę listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którą przedstawiliśmy naszym Czytelnikom już w piątek. W naszym okręgu wyborczym kandydatem PiS do Senatu będzie Robert Gaweł, Zbigniew Dolata wystartuje z czwartego, a Krzysztof Ostrowski z dziesiątego miejsca do Sejmu.


Dzisiejszą konferencję prasową gnieźnieński poseł PiS rozpoczął od zaprezentowania banera wyborczego kandydatki PiS na premiera – Beaty Szydło. – Widniejące na banerze hasło „Damy radę!” nie jest naszym hasłem wyborczym. Ono zostanie zaprezentowane później. „Damy radę” oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość chce budować wspólnotę, chce natchnąć Polaków do działania. Po ośmiu latach rządów PO i PSL mamy wyraźny deficyt woli zmieniania rzeczywistości. Wielu Polaków jest rozczarowanych, zwłaszcza tym, co nieustannie słyszą, że tego się nie da zrobić, a na to nie pozwala Unia. Na przykład w związku z tegoroczną suszą rolnicy słyszą ciągle, że Unia nie pozwala na ceny minimalne, czy na pomoc dla rolników. Tymczasem w innych krajach UE takie działania są podejmowane – mówi poseł Z. Dolata, podkreślając, że Polacy są przedsiębiorczy, tylko trzeba w nich tę inwencję wyzwolić, zrzucając z nich, jak to określił, „ten worek ograniczeń”.

Przedstawiając listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach parlamentarnych  w naszym, konińskim okręgu wyborczym, poseł Dolata podkreślił, że ostateczna lista zostanie zatwierdzona za kilka dni, ale kandydat do Senatu oraz kandydaci do piątego miejsca listy do Sejmu, już się nie zmienią. – Na pierwszym miejscu znalazł się poseł Witold Czarnecki z Konina, a na drugim, zarezerwowanym dla naszego koalicjanta Agnieszka Mirecka-Katulska z Polski Razem Jarosława Gowina. Trzecie miejsce ma Zofia Itman, czwarte – siedzący przed państwem poseł Dolata, a piąte Ryszard Bartosik. Mogę także potwierdzić, że z pewnością naszym kandydatem do Senatu będzie Robert Gaweł, natomiast Krzysztof Ostrowski wystartuje z dziesiątego miejsca do Sejmu. Na pozostałych miejscach prawdopodobnie będą jeszcze drobne zmiany – powiedział poseł Dolata, potwierdzając nasze wcześniejsze informacje.
    
Parlamentarzysta podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość walczy o znaczące zwiększenie liczy mandatów. – Przypomnę, że w naszym, 9-mandatowym okręgu, w 2011 roku zdobyliśmy trzy mandaty. Biorąc pod uwagę zwycięstwo Andrzeja Dudy w okręgu konińskim, jest duża szansa na poprawę naszego dotychczasowego dorobku – uważa poseł Zbigniew Dolata.
    
Obecny na konferencji Tadeusz Pietrak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, a także przewodniczący Komisji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Gniezna i powiatu, poinformował, że Komisja oficjalnie udzieliła w nadchodzących wyborach poparcia właśnie posłowi Zbigniewowi Dolacie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.