http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Sobota dla obywatela”

Wyróżniony „Sobota dla obywatela”

Urząd Miasta Gniezna zaprasza wszystkich mieszkańców Pierwszej Stolicy do wzięcia udziału w „sobotach obywatelskich”. Ideą wydarzeń zaplanowanych na trzy najbliższe soboty, jest chęć wsłuchania się w głos mieszkańców oraz umożliwienie wypowiedzenia swoich uwag i zasugerowania rozwiązań.


Cykl spotkań z mieszkańcami rozpoczną konsultacje społeczne dotyczące terenu wokół Jeziora Jelonek, które odbyły się 18 stycznia. A już 25 stycznia, druga z „sobót obywatelskich” to dzień, w którym odbędzie się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych dotyczące zasad konkursów otwartych ofert w ramach kultury. Podczas szkolenia, które odbywać się będzie między 9.00 a 12.00 w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ulicy Mieszka I 16, wyjaśnione zostaną szczegółowo zasady przystępowania do konkursów. Ponadto, omówione będą wszystkie możliwe formy źródeł finansowania.

Również pierwsza sobota lutego, będzie kolejną okazją dla mieszkańców do bliższego zapoznania się z planami Urzędu oraz zabrania głosu w dyskusji dotyczącej przyszłości budżetu obywatelskiego. Na 1 lutego zaplanowany został bowiem Dzień Otwarty Budżetu Obywatelskiego. Między 10.00 a 12.00 w siedzibie Starego Ratusza odbędzie się spotkanie, podczas którego pracownicy UM dokładnie wyjaśnią na czym polega Budżet Obywatelski. Będą też chcieli poznać zdanie mieszkańców i zadać pytania, co należy zmienić i dlaczego.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wyżej wymienionych wydarzeniach. Zatroszczmy się wspólnie o Gniezno. Zachęcamy do wpisania w swój kalendarz tych wydarzeń, by móc aktywnie włączyć się w budowanie lepszej jakości naszego miasta.

1 komentarz

  • @rwiony
    @rwiony sobota, 18, styczeń 2020 21:17 Link do komentarza Raportuj

    Um Gniezno, błagam, nie kompromitujcie się, obcinacie prawie pół miliona zł na kulturę dla MOK-u, nie macie funduszy na działania prokulturalne a ludziom oczy mydlicie pierdołami? Naprawdę? Aż tak nie szanujcie mieszkańców tego miasta? "Zatroszczmy się wspólnie o Gniezno" - brzmi to jak cynizm w kontekście waszych działań. Ach nie, dajcie 130.000 zł na projekt ścieżek rowerowych, które nigdy nie powstaną. ŻE NA DA...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.