http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Platforma Obywatelska oficjalnie przedstawiła kandydatów

Wyróżniony Platforma Obywatelska oficjalnie przedstawiła kandydatów

Dziś podczas konferencji prasowej w biurze senatora Piotra Gruszczyńskiego liderzy gnieźnieńskiej Platformy przedstawili kandydatów. Choć oczywiście o kandydaturach Piotra Gruszczyńskiego na senatora i Pawła Arndta na liście do sejmu wiadomo było od dawna. Oprócz parlamentarzystów za stołem konferencji zasiadły panie Krystyna Żok, radna powiatu gnieźnieńskiego oraz Anna Jung asystent społeczny senatora. Trzeba więc oddać że za stołem pełne równouprawnienie i parytety, choć mówili przede wszystkim panowie.


Nie było więc asów wyciągniętych z rękawa czy jakiś lokalnych Dornów ani Napieralskich. Sylwetkę posła Arndta przybliżył Piotr Gruszczyński senator i jednocześnie kandydat. Właściwie o samym pośle trudno powiedzieć coś co by nie było powszechnie znane. Kończąca się obecna kadencja jest już czwartą w sejmie. Poseł Arndt jeśli chodzi o prace w komisjach sejmowych, przede wszystkim aktywny jest w komisji finansów. Swoje posłowanie rozpoczynał w Sejmie III kadencji jako poseł AWS. Obecnie od lat związany z Platforma Obywatelską.

O senatorze Piotrze Gruszczyńskim mówił poseł Arndt. I podobnie trudno znaleźć fakty, które nie byłyby powszechnie znane. Senatorem jest już drugą kadencję. Niewątpliwie jest też jednym z liderów gnieźnieńskiej Platformy.

Krystyna Żok kandydować będzie do sejmu po raz drugi, tym razem z pozycji nr 10. Reprezentuje przede wszystkim Witkowo, w którym do niedawna mieszkała i z którym związana jest poprzez pracę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, jako nauczyciel i bibliotekarz. Natomiast mieszkająca i pracująca w Kłecku Anna Jung wystartuje z 17 pozycji. Zdaniem parlamentarzystów Platforma zwłaszcza jeśli chodzi o kandydatów do sejmu rozłożyła akcenty na różne części powiatu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.