http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Laptopy od myśliwych i Urzędu Gminy w Kiszkowie

Wyróżniony Laptopy od myśliwych i Urzędu Gminy w Kiszkowie

Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu Mikołaj  Jakubowski  oraz Sekretarz Koła Łowieckiego nr 60 Sokół w Kiszkowie - Bartosz Krakowski, przekazali na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych - Andrzeja Szprywy oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Sławnie - Katarzyny Kubackiej 4 laptopy, dla dzieci, do nauki zdalnej. Z kolei Radosław Występski, zastępca Wójta Gminy Kiszkowo przekazał w imieniu gminy Kiszkowo także 4 laptopy zakupione w ramach projektu „Zdalna Szkoła".


- COVID-19 to poważny problem w naszym kraju. My jako Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Poznaniu wspieramy nie tylko szpitale i lokalną społeczność, ale również myślimy o szkołach. I to nie szkołach w dużych miastach, ale szkołach, gdzie ta edukacja jest na dużym i bardzo dużym poziomie w małych środowiskach. Gdzie ta potrzeba jest największa. Tutaj w imieniu Zarządu Okręgowego jako Przewodniczący na ręce pana dyrektora Andrzeja Szprywy i pani dyrektor Katarzyny Kubackiej, przekazać w formie darowizny po dwa laptopy do pracy zdalnej. Jestem nauczycielem z wykształcenia. Wykładowcą akademickim i wiem jaki jest trud Państwa, aby tę edukację prowadzić. Dlatego w ten symboliczny sposób chcieliśmy Państwa wesprzeć, razem z miejscowym Kołem Łowieckim „Sokół” w Kiszkowie, które wiem, że jest bardzo zaangażowane i mam duży zaszczyt, że mogę u Państwa gościć i jednocześnie wspierać cały czas w tej ciężkiej pracy – mówi Mikołaj Jakubowski.

Za przekazane laptopy podziękował Andrzej Szprywa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych: - Z Kołem Łowieckim „Sokół” z Kiszkowa współpracujemy od kilkunastu lat i wykonaliśmy olbrzymią pracę dla środowiska. Przede wszystkim dla dzieciaków. Nie da się ukryć, że dzieci chcą tego.

- Praca przez działanie jest najlepsza formą zapamiętywania treści. Dzieci we wszystkich zajęciach dotyczących edukacji przyrodniczej bardzo chętnie uczestniczą. Dziękujemy, że zostaliśmy docenieni. A wszystko to dla naszych milusińskich –
dodała Katarzyna Kubacka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławnie.

Z kolei Radosław Występski zastępca Wójta Gminy Kiszkowo stwierdził: - Miło słyszeć, jak rodzą się efekty współpracy między wydawałoby się odległymi podmiotami: szkołami i kołami myśliwskimi. Nas tutaj to nie dziwi, ponieważ tu od lat już ta współpraca pięknie wygląda. Głównie włączyły się dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Sławnie i w Łagiewnikach Kościelnych. Edukacja powoduje, że zupełnie inaczej, także nasze społeczeństwo patrzy na problem myślistwa i wszystko co z tym związane, co dotyka naszych mieszkańców, a przede wszystkim rolników. Dzięki dużej zasłudze przedstawicieli Koła Łowieckiego nr 60 „Sokół” w Kiszkowie którzy przez lata współpracowali ze szkołami i tę edukację wśród starszych i najmłodszych prowadziłi. U nas te konflikty są rzadkie. Oczywiście się zdarzają, ale nie często. W tak ciężkich czasach jak teraz COVID-19 może to owocować nie tylko zdobywaniem wiedzy poprzez nowoczesne środki przekazu, ale też zupełnie zmienia podejście, to też ma też swoje skutki i na polach i w domach, gdyż dzieci są dziećmi rolników i zupełnie inaczej patrzą na temat tego, bo wiedzą, że zgoda buduje. Dzisiaj taki piękny przykład tego, że z tej zgody mogą być także materialne efekty. Jeszcze raz dziękujemy.

Głos zabrał również Bartosz Krąkowski, Sekretarz KŁ nr 60 Sokół w Kiszkowie, który zaznaczył: - Ze strony Koła chciałbym powiedzieć, że współpraca między szkołami podstawowymi w Łagiewnikach Kościelnych oraz w Sławnie oraz samorząd gminy Kiszkowo układa się bardzo dobrze. Te zadania się zazębiają. Współpraca układa się tak, że ciężko znaleźć kto jest liderem. Koło jest inicjatorem jakiejś akcji, szkoły się w to angażują, np. sadząc drzewa, a gmina udostępnia nam teren gdzie to możemy robić. Wszystko się ze sobą przeplata. Kwintesencją tej współpracy jest Rodzinny Piknik Przyrodniczo-Łowiecki, który od pięciu lat jest prowadzony na terenie gminy Kiszkowo. Był w Łagiewnikach Kościelnych, Sławnie i w Kiszkowie. To też jest zwieńczeniem współpracy czterech organizacji: dwóch szkół, urzędu i koła. W tym roku ta impreza się nie ale gdy tylko wszystko wróci do normy dalej będziemy współpracować na rzecz rodzimej przyrody sadząc drzewa, realizując projekty edukacyjne a później bawić się na pikniku.


Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.