http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowoczesna przedstawia kandydatów

Wyróżniony Nowoczesna przedstawia kandydatów

Przedstawiciele Stowarzyszenia Nowoczesna spotkali się dziś z dziennikarzami, by przedstawić pełną listę kandydatów w październikowych wyborach do Sejmu. Poznaliśmy też hasło wyborcze ugrupowania oraz najważniejsze założenia programowe.


Na listach wyborczych Nowoczesnej w okręgu konińsko-gnieźnieńskim znalazło się trzech przedstawicieli powiatu gnieźnieńskiego. Są to otwierająca listę Paulina Hennig-Kloska, Łukasz Muciok oraz Magdalena Sekulska. – Nasza lista jest kompletna przede wszystkim dlatego, że reprezentuje cały okręg. Nie skupiliśmy się na dwóch czołowych miastach, czyli Gnieźnie i Koninie. Chcieliśmy, żeby mimo tego, że struktury są świeże, poszukać wartościowych kandydatów z terenu całego okręgu i to nam się udało – mówi Paulina Hennig-Kloska.

Magdalena Sekulska jest sołtysem wsi Osiniec.  – Jest dla nas wzorcowym gospodarzem. Uważamy, że inicjatywy, które podejmuje powielać. Pracuje bardzo blisko z mieszkańcami Osińca – mówi o niej Paulina Hennig-Kloska. – Gdy otrzymałam zaproszenie do Nowoczesnej długo się nie zastanawiałam, ponieważ racjonalnie zostały mi przedstawione założenia programowe. Z wieloma z nich zgadzam się w stu procentach i uznałam, że jeżeli moja energia, moja chęć działania może przynieść efekty na szerszą skalę, to dlaczego nie kandydować. Stąd moja decyzja o przystąpieniu do stowarzyszenia i kandydowaniu – przyznaje Magdalena Sekulska.

Łukasz Muciok to nauczyciel logistyki w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Współtworzy działający tam Teatr G@j, angażuje się też działalności kulturalną i społeczną. Jak sam przyznaje jego doświadczenie zarówno z pracy nauczyciela, jak i z działalności na innych polach może przełożyć się na dobrą pracę w parlamencie.
Z list Nowoczesnej do Sejmu będą też kandydować m.in. Przemysław Niezbecki – lekarz anestezjolog i przedsiębiorca z Słupcy, Marek Gola – ekonomista z Zaniemyśla, Jarosław Ignasiak- przedsiębiorca z Wrześni.

– Wszyscy ludzie, którzy są naszej liście w okręgu konińsko-gnieźnieński są to osoby ze sporym dorobkiem zawodowym. Nie są faktycznie znani z pierwszych stron gazet, ale maja spory dorobek, który mogliby wnieść do parlamentu – mówi Paulina Hennig-Kloska.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiono też kilka najważniejszych założeń programowych, z którymi Nowoczesna idzie do wyborów. Ugrupowanie postuluje m.in. ograniczenie  sprawowania mandatu poselskiego do dwóch kadencji, a także ograniczenie zakresu immunitetu, tak by nie chronił przed egzekwowaniem prawa. Inne postulaty Nowoczesnej to uproszenie przepisów podatkowych i likwidacja przywilejów emerytalnych.

Ugrupowanie idzie do wyborów z hasłem „Naprawmy Polskę! Nikt za nas tego nie zrobi”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.