http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zmarł Krzysztof Szkudlarek, burmistrz Witkowa!

Wyróżniony Zmarł Krzysztof Szkudlarek, burmistrz Witkowa!

Dzisiaj około godz. 6.00 rano zmarł Krzysztof Szkudlarek, burmistrz gminy i miasta Witkowa, który tę funkcję sprawował od 1994 roku. Miał 54 lata.


Krzysztof Szkudlarek od kilku lat chorował na nerki, chociaż nie obnosił się swoją chorobą (mimo, iż była ona widoczna) i cały czas był aktywny oraz ciężko pracował. Jeszcze we wtorek, 22 grudnia spotkał się z pracownikami Urzędu Gminy i Miasta Witkowa na wspólnej wigilii i nic nie wskazywało, że to jego ostatnie spotkanie z pracownikami. Zmarł dzisiaj około godz. 6.00 rano w szpitalu. Miał 54 lata. Gospodarzem gminy Witkowo był od 21 lat.

Na kolejną kadencję Krzysztof Szkudlarek został wybrany podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Na dotychczasowego włodarza K. Szkudlarka głosowało 3422 wyborców co dało 70,40 proc. wyborców. Drugi był Grzegorz Sip z poparciem 1146 głosów (23,58 proc.), a trzecia Józefina Sławińska – 293 głosy (6,02 proc.).

Krzysztof Szkudlarek urodził się 23 października 1961 roku w Poznaniu. Miał wykształcenie wyższe – inżynier rolnik – był absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

W latach 1994 – 2002 był radnym Rady Miejskiej w Witkowie, od 1994 roku do chwili śmierci także burmistrzem Gminy i Miasta Witkowa. Poza pracą zawodową był także członkiem Koła Łowieckiego „Krzyżówka 99” w Witkowie, OSP Witkowo i LOK Witkowo. Za swoją działalność otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody m.in. Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Odznakę Honorową PCK II stopnia; otrzymał też tytuł „Europejczyka Roku 2005” w kategorii gospodarz gminy, miasta i regionu.

K. Szkudlarek pozostawił żonę Beatę i dwoje dzieci: Michała i Jagodę.

***

W imieniu redakcji informacjilokalnych.pl rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.