http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Paulina Hennig-Kloska otworzyła swoje biuro poselskie

Wyróżniony Paulina Hennig-Kloska otworzyła swoje biuro poselskie

Gnieźnieńska posłanka .Nowoczesnej pokazała w poniedziałkowe przedpołudnie wnętrza swojego nowego biura. Zaprezentowała też pierwsze działania, które wraz ze swoim zapleczem podejmować będzie w najbliższym czasie. Paulina Hennig-Kloska mówi także o swojej dotychczasowej aktywności sejmowej oraz kreśli plany na przyszłość.


Biuro nowo wybranej posłanki mieści się w kamienicy przy ul. Dąbrówki 18/2 na pierwszym piętrze. Dyżury będą odbywały się w każdy poniedziałek w godz. 10.00 – 14.00, a w pozostałe dni w ramach możliwości spotkać się można po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty. Dyrektorem biura został politolog Artur Kuczma, który znany jest także z działalności społecznej w stowarzyszeniu SOS dla Gniezna, którą nadal zamierza prowadzić. - Mamy konkretną propozycję dla mieszkańców, z którą na wstępie wychodzimy i którą będziemy w następnych tygodniach i miesiącach uzupełniać – mówi Paulina Hennig-Kloska, która zaznacza jednocześnie, że drzwi jej biura poselskiego czynne będą we wszystkie dni tygodnia. - W pozostałe dni, jeśli tylko będę w Gnieźnie, będę się w tym biurze pojawiać, a więc te dodatkowe czasy spotkań będzie można wcześniej ustalać – dodaje posłanka. Informacje dotyczące biura znaleźć będzie można także na portalu społecznościowym Facebook i stronie internetowej parlamentarzystki.

Porady prawne będą pierwszym i najważniejszym, choć nie jedynym punktem, na którym opierać się zamierza gnieźnieńska polityk w ramach działania swojego nowo otwartego biura. - Wiemy, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na taką wstępną poradę prawną, my będziemy mieć dwóch prawników współpracujących z biurem. Pierwszym jest Tomasz Bujanowski, który będzie dyżurował w każdy piątek w godz. 11.00 – 13.00, a drugi to Andrzej Łykowski, którego spotkać można u nas w drugą i czwartą środę miesiąca – informuje Paulina Hennig Kloska.

Zakres porad ma być stopniowo poszerzany, a w planach są już praktycznie gotowe do uruchomienia tego typu grupy wsparcia. - Chcemy przede wszystkim pomagać osobom, które zechcą założyć własną działalność i skorzystać z jakichś możliwych dofinansowań – tłumaczy P. Hennig-Kloska. W tym celu dwa razy w miesiącu udzielane mają być porady gospodarcze, których udzielą Monika Dzikowska i Janusz Bukowski. - Chcemy być także do dyspozycji istniejących podmiotów gospodarczych, jeśli jest taka potrzeba. Jeśli ktoś np. potrzebuje uzyskać wsparcie nawet w prowadzeniu jakiejkolwiek własnej księgowości – zapowiada M. Dzikowska, która zamierza w ten sposób zmobilizować przede wszystkim osoby chcące zostać aktywne zawodowo. - Jeśli są osoby, które mają jakieś potrzeby związane z otwarciem działalności lub prowadzeniem jej, to jesteśmy do dyspozycji. Pomoc znajdą u nas także osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, które oczekują wsparcia związanego z napisaniem poprawnego CV czy wniosku o dotację lub wsparcie z Urzędu Pracy – zapewnia M. Dzikowska. Poradnictwo w tym zakresie będzie odbywało się na początek w co drugi czwartek miesiąca w godzinach popołudniowych.

Kolejnym uruchamianym działaniem jest Strefa Kobiet Aktywnych, która jest nowością skierowaną do konkretnej grupy docelowej. W ramach tej oferty również prowadzone będą porady gospodarcze. - W moim otoczeniu i, jak również przypuszczam poza nim jest dużo kobiet, które zatraciły poczucie własnej wartości i które determinują sporą część podejmowanych przez nas działań – mówi Magdalena Sekulska, sołtys wsi Osiniec i członkini partii .Nowoczesna, która poprowadzi tego typu zajęcia. - Te spotkania, które będę tutaj organizowała mają na celu rozwój osobisty, który pomoże tym paniom jakby przypomnieć sobie, że są naprawdę wartościowymi osobami i że mogą wiele. Trzeba tylko w to uwierzyć – uważa M. Sekulska. Spotkania odbywać się będą w czwartą sobotę miesiąca w godz. 15.00 – 18.00. W nieśmiałych planach jest nawet marzenie o zorganizowaniu Kongresu Kobiet w Gnieźnie. - Ja mocno wierzę w to, że wiele pań, dzięki nam czy razem z nami wypłynie i będą bardzo zadowolone z tego, że możemy się tutaj spotykać – dodaje.

Na koniec posłanka usprawiedliwia także swoją dotychczas mniejszą aktywność na terenie okręgu wyborczego, co jest spowodowane dużą aktywnością na forum parlamentu. - Pewnie państwo to zauważyliście, mało mnie było w Gnieźnie i praktycznie było mało aktywnie. W zasadzie w starym 2015 roku co tydzień, co parę dni mieliśmy obrady Sejmu, tak został ułożony kalendarz przez obecną partię rządzącą. Wiadomo, że przejęcie władzy pod koniec roku  wiązało się z tym, że wiele rzeczy było do zrobienia. Teraz ten kalendarz powoli się rozluźnia i posiedzenia będą co dwa tygodnie. To mi też pozwoli zaktywizować się tutaj na miejscu – podsumowuje Paulina Hennig-Kloska, która jest także członkiem Komisji Finansów Publicznych mającej ostatnio bardzo dużo pracy. - Prowadziłam z ramienia .Nowoczesnej bardzo wiele ustaw. Biorąc pod uwagę brak doświadczenia poselskiego, to było dla mnie wrzucenie na głęboką wodę, ale odbieram to już bardzo pozytywnie i teraz będzie wszystko dla mnie łatwiejsze. Duża liczba wystąpień na sejmowej mównicy to efekt częstego przedstawiania stanowiska klubu w tych sprawach. Było tego wszystkiego sporo – twierdzi P. Hennig-Kloska.

W najbliższym czasie planowane jest także otworzenie filii biura poselskiego w Koninie oraz organizacja dyżurów we wszystkich miastach powiatowych. - Chciałabym kontynuować to, o czym była mowa w kampanii wyborczej. Chcemy utworzyć forum gospodarcze w Poznaniu, które ma być sposobem na tworzenie szerszego programu oraz scalanie sił i pomnażanie możliwości – ogłasza Paulina Hennig-Kloska, która zamierza zainspirować gnieźnieńskich przedsiębiorców do współdziałania w tym forum. - Drugi temat to jest lokalna organizacja turystyczna i jestem już umówiona na pierwsze spotkanie z osobami, które działają na terenie Gniezna od bardzo dawna. Wiemy dobrze, że nie wykorzystujemy tych możliwości, które mamy. Jest pomysł, żeby stworzyć pomysł na pobyt w Gnieźnie nie tylko na jeden dzień, ale na dwa lub trzy dni. Ten temat trzeba rozwijać – twierdzi posłanka .Nowoczesnej.

Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami spotkała się także Joanna Schmidt, posłanka z Poznania, która opowiadała wspólnie z Pauliną Hennig-Kloską o ostatnich manifestacjach w Poznaniu, które spowodował niepokój obywateli o tempo i sposób wprowadzania zmian w prawie przez większość rządzącą. Szersza relacja z tej części spotkania już wkrótce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.