http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łukasz Grabowski pokieruje gminą Witkowo!

Wyróżniony Łukasz Grabowski pokieruje gminą Witkowo!

Potwierdziły się nasze informacje, które opublikowaliśmy jako pierwsi 8 stycznia w artykule pt. „Łukasz Grabowski komisarzem gminy Witkowo?”, że Ł. Grabowski zostanie powołany przez Prezesa Rady Ministrów na komisarza gminy Witkowo. Swoje obowiązki rozpocznie w piątek, 15 stycznia. Zapytaliśmy Ł. Grabowskiego o okoliczności tej nominacji oraz najważniejsze zadania które przed nim stoją.


- Jak przyjął Pan propozycję a teraz już nominację na komisarza gminy Witkowo?
- Jest to dla mnie wielkie wyzwanie i zobowiązanie, wiem też, jak duża odpowiedzialność łączy się z tą funkcją. Oczywiście jak w przypadku każdej nowej funkcji odczuwam też lekki stres. Ten jednak działa na mnie zdecydowanie mobilizująco. Jestem więc optymistą i wiem, że nie zawiodę mieszkańców Gminy Witkowo.

- Wielu mieszkańców gminy Witkowo uważa, że jest Pan zbyt młody na to stanowisko. Jakie ma Pan doświadczenie w samorządzie?
- Od dwóch kadencji działam w gminie Witkowo jako radny. Objąłem przewodnictwo nad Komisją Oświaty, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej. Jestem z stąd! Mieszka tu moja rodzina i przyjaciele. Znam i rozumiem problemy mieszkańców, ich troski i zmartwienia. Ponadto jestem prawnikiem. Przez wiele lat współpracowałem z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego dlatego wiem jak na „Zachodzie” funkcjonuje system samorządu. Mimo, jak Pan Redaktor stwierdził, młodego wieku myślę, że posiadam odpowiednie kompetencje i umiejętności. Uważam też, że mój wiek poparty doświadczeniem jest moim atutem, ponieważ na wiele spraw mam też świeże spojrzenie.   

- Jakie główne zadania będzie miał Pan do zrobienia gdy zacznie od 15 stycznia pełnić funkcję komisarza? Co w pierwszej kolejności?
- W pierwszych dniach urzędowania muszę zająć się kwestiami formalno-prawnymi takimi jak np. wystawienie odpowiednich upoważnień kierownictwu urzędu, by zapewnić sprawne funkcjonowanie samego urzędu, jak i całej administracji samorządowej w gminie. Planuję też zwołanie spotkania z Dyrektorami i Kierownikami Gminnych Jednostek Organizacyjnych, Radą Miejską, Przewodniczącymi Zarządów Osiedli oraz Sołtysami w celu określenia zasad naszej współpracy. Jako tymczasowy włodarz Witkowa zajmę się też reorganizacją dowozu dzieci do szkół. Zależy mi by nie musiały czekać kilkadziesiąt minut w świetlicy przed rozpoczęciem lekcji. Pilną jest też kwestia podpisania umowy na wywóz śmieci z naszej gminy. Moim celem jest przede wszystkim komunikacja z mieszkańcami, których już teraz bardzo zachęcam do spotkania, ponieważ z uwagą wysłucham ich sugestii czy trosk i problemów.

- Nieoficjalnie mówi się w Witkowie, że urzędnicy obawiają się Pana przyjścia do pracy w roli komisarza. Mają jakieś podstawy by się Pana obawiać?
- Zdecydowanie nie! Nie mam zamiaru robić jakiejkolwiek rewolucji. Żaden z urzędników nie straci pracy więc pragnę przy tej okazji ostatecznie uciąć wszystkie spekulacje. Zmiany, które chciałbym wprowadzić, będę konsultować z pracownikami urzędu. Doskonale wiem jak ważny jest komfort psychiczny pracownika urzędu więc chciałbym wszystkich zapewnić, że nie ma się czego i kogo obawiać. Chcę polepszyć warunki pracy urzędników, a nie im zaszkodzić. Z resztą w pierwszych dniach mojego urzędowania zwołam spotkanie z pracownikami urzędu, na którym przedstawię plany na przyszłość by uspokoić pracowników urzędu.

- Zapewne w najbliższych dwóch miesiącach odbędą się w Witkowie wybory na burmistrza. Czy zamierz Pan ubiegać się o to stanowisko?
- Bardzo proszę o czas na podjęcie takiej decyzji. Dopiero zostałem mianowany p.o. burmistrza i muszę szybko przystosować się do warunków nowej pracy. Nie myślę jeszcze o kandydowaniu. Każde powierzone mi zadanie wykonuję jak najlepiej dlatego pragnę skupić się na nowej funkcji, a czas pokaże co przyniesie przyszłość.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.