http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Umowa Ramowa LGD „Trakt Piastów” podpisana!

Wyróżniony Umowa Ramowa LGD „Trakt Piastów” podpisana!

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu w miniony wtorek, 17 maja, przedstawicie Zarządu Stowarzyszenia LGD „Trakt Piastów” podpisali Umowę o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.


Wydarzenie to miało uroczysty charakter. Uczestniczyły w nim wszystkie lokalne grupy działania oraz lokalne grupy rybackie z województwa wielkopolskiego, których LSR uzyskały pozytywną ocenę w konkursie na wybór Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność. Województwo Wielkopolskie reprezentował Wicemarszałek Krzysztof Grabowski, w imieniu LGD „Trakt Piastów”, umowę podpisali Włodzimierz Leman – Wiceprezes  Zarządu oraz Tomasz Zwoliński – Członek Zarządu.

Na wdrażanie operacji w ramach LSR zaplanowano kwotę 3 250 000 euro. Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na realizację operacji  wybranych przez Radę LGD w oparciu o główne cele Strategii: wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru opartego na lokalnych zasobach oraz rozwoju kapitału społecznego. Szczególnie dotyczy to rozwoju funkcji rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych obszaru, wspierania aktywności gospodarczej, przeciwdziałaniu wykluczeniu, wzrostu integracji i kompetencji społecznej oraz ochronie i promocji dziedzictwa lokalnego.

W pracach nad przygotowaniem Strategii LGD uwzględniono przede wszystkim zdanie mieszkańców, którzy poprzez udział w konsultacjach społecznych z wykorzystaniem metod partycypacyjnych, przyczynili się do zdiagnozowania obszaru i poprzez analizę SWOT oraz płynące z niej wnioski, wskazali kierunek rozwoju i działania Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”.

28 kwietnia br. Zarząd LGD podjął uchwałę zatwierdzającą harmonogram planowanych naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Pierwsze nabory planowane są już w II półroczu br. i obejmą:  

1. Budowa lub przebudowa infrastruktury rekreacyjnej lub turystycznej lub kulturalnej
2. Podejmowanie działalności gospodarczej
3. Tworzenie działalności gospodarczej związanej z opieką nad małym dzieckiem i osobami starszymi.

Szczegółowy harmonogram znajdziecie Państwo na stronie internetowej w zakładce LSR www.lgdtraktpiastow.pl.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.