http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„To początek wielkiej naprawy Rzeczypospolitej”

Wyróżniony „To początek wielkiej naprawy Rzeczypospolitej”

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości – 53 procent, Bronisław Komorowski, urzędujący prezydent, popierany przez Platformę Obywatelską – 47 procent. Takie wyniki sondażowe podały największe stacje telewizyjne. Jeśli te sondaże się potwierdzą, a wszystko na to wskazuje, to mamy nowego prezydenta Andrzeja Dudę. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy gnieźnieńskich liderów PiS i PO.


Do posła Zbigniewa Dolaty próbowaliśmy się dodzwonić kilkanaście minut. Gdy w końcu się udało, poseł Dolata przyznał, że już nie pamięta kiedy przeżywał takie emocje jak dzisiaj. Poproszony komentarz powiedział: - Przeżywamy na pewno jeden z najważniejszych momentów w historii Polski. Przeżywamy chwilę, która przejdzie na pewno do historii jako początek wielkiej naprawy Rzeczypospolitej. Myślę, że jesienne wybory parlamentarne ten kierunek zmian potwierdzą i pozwolą na realizację tego programu, który prezentował Andrzej Duda w tej kampanii, który zyskał poparcie większości Polaków – podkreśla poseł Dolata.

W zupełnie innym nastroju był lider gnieźnieńskiej Platformy Obywatelskiej, senator Piotr Gruszczyński. - Wyniki w części potwierdziły obawy sprzed dwóch tygodni. Widać, że tutaj zadecydował przede wszystkim chyba jednak elektorat Kukiza, młodych ludzi, którzy oczekują zmian i tyle. Natomiast przed nowym prezydentem duże wyzwanie, bo jednak rozbudził niesamowite nadzieje. Nadzieje, których nie może spełnić bo nie jest reprezentantem rządu, ale czas pokaże – stwierdził senator Gruszczyński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.