http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Rogowie można potwierdzić profil zaufany

Wyróżniony W Rogowie można potwierdzić profil zaufany

Kilkuset mieszkańców gminy Rogowo założyło już sobie profil zaufany. Punkt gdzie można tego dokonać działa od stycznia w Urzędzie Gminy w Rogowie. Profil zaufany to bezpłatny klucz do e-administracji - to zestaw danych elektronicznych, które identyfikują każdego z nas w systemach podmiotów wykorzystujących profil zaufany jako metodę uwierzytelniania.


- Profil zaufany jest tożsamy z podpisem elektronicznym i podpisem własnoręcznym. Działa on na platformie e-PUAP i można wszystkie wnioski do urzędów, w tym do urzędu gminy, starostwo, ZUS, KRUS, urząd skarbowy czy ministerstwa, składać elektronicznie nie przychodząc do urzędu – wyjaśnia Martyna Goclik z Urzędu Gminy w Rogowie.

Zakładając profil zaufany- co zajmie nam kilka minut - każdy z nas będzie posiadał nazwę użytkownika (login), hasło oraz adres poczty elektronicznej (na który przesyłany jest jednorazowy kod autoryzacyjny), by później można było załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

W gminie Rogowo z możliwości założenia profilu zaufanego skorzystało już kilkaset osób. - Punkt potwierdzenia profilu zaufanego w naszej gminie działa w godzinach pracy urzędu – dodaje M. Goclik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.