http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

12 mln zł popłynie do gminy Łubowo!

Wyróżniony 12 mln zł popłynie do gminy Łubowo!

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) podpisał dwie umowy w ramach Poddziałania 1.3.3 „Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego”. Jednym z beneficjentów jest gmina Łubowo, którą podczas spotkania reprezentował wójt Andrzej Łozowski.


Gmina Łubowo planuje zrealizować projekt pn. „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK – Podstrefa Łubowo”, na który Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie w wysokości ponad 12 mln zł. W przypadku gminy Łubowo projekt ujęty został w ramy gnieźnieńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI).

- Ta forma wsparcia lokalnej gospodarki jest wciąż aktualna i takie możliwości dajemy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego naszym beneficjentom. Projekty są zachętą dla inwestorów, aby tu w Wielkopolsce lokowali swoje inwestycje. Ich realizacja pozwoli na stworzenie bardzo atrakcyjnych terenów dedykowanych przedsiębiorcom. Warto podkreślić, że w przypadku gminy Łubowo lokalizacja terenów, która jest silnie związana z drogą ekspresową S5 i jej węzłami działa na wyobraźnię potencjalnych inwestorów – powiedział Marszałek Marek Woźniak, życząc jednocześnie beneficjentom udanych realizacji przedsięwzięć.

Nadrzędnym celem projektów jest wzrost rozwoju gospodarczego i konkurencyjności gospodarki gmin poprzez udostępnienie potencjalnym inwestorom dobrze przygotowanych terenów inwestycyjnych, poprawę warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym wzrost liczby przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.

- To była decyzja której oczekiwaliśmy, bo nasz projekt był bardzo dobrze przygotowany. Teraz przed nami przygotowania do procedury przetargowej. Roboty powinny ruszyć wiosną tego roku. Są już pierwsze firmy polskie, jak i zagraniczne, które chcą się tam zlokalizować – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Gminy planują rozwój istniejącej i budowę nowej infrastruktury terenów inwestycyjnych, ich uzbrojenie poprzez wyposażenie w niezbędną infrastrukturę techniczną, tj. drogową, wodociągową, energetyczną czy kanalizacyjną. Tereny inwestycyjne o powierzchni blisko 36 ha, które powstaną w gminie Łubowo zostaną włączone do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” jako Podstrefa Łubowo.

Drugą gminą, która podpisała dzisiaj umowę jest Piła, którą podczas spotkania reprezentowała prezydent Piotr Głowski.

Prezentację projektu Gminy Łubowo można obejrzeć tutaj.


Fot. (3x) UMWW w Poznaniu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.