http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Dotrzymałam słowa!” Rusza rozbudowa szpitala!

Wyróżniony „Dotrzymałam słowa!” Rusza rozbudowa szpitala!

Można powiedzieć: nareszcie! W sali konferencyjnej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie doszło dziś do podpisania bardzo ważnej umowy z wykonawcą rozbudowy szpitala przy ul. 3 Maja. Pierwszy etap robót będzie kosztował 34 miliony złotych i ma zostać zrealizowany do końca 2018 roku, a dwa kolejne etapy rozbudowy zaplanowano na lata 2019-2020. Według szacunków, całość rozbudowy będzie kosztować ok. 61 mln zł.


Generalnym wykonawcą kontynuacji budowy będzie firma ALSTAL z Inowrocławia. - Wiele osób na to czekało, a ja chciałem wszystkim podziękować, Zarządowi za podjęcie tej decyzji i za to, że nam zaufali i nas wspierali w tym wszystkim, co się działo do tej pory, a to były rzeczy często tak do końca niewidoczne – podkreśla Krzysztof Bestwina, dyrektor ZOZ Gniezno. Jak dalej mówi, cały okres przygotowań był długi i trudny. - Wszystko trwało jakieś dwa lata, ale ten efekt końcowy jest świetny, ostatecznie udało nam się przeprowadzić postępowanie przetargowe i wybrać solidną firmę, której doświadczenie i to, co robili wcześniej jest imponujące. Dziś podpisujemy umowę, a być może już w następnym tygodniu będziemy oddawać plac budowy i te prace ruszą – dodaje K. Bestwina.

Przypomnijmy, że nowy obiekt będzie liczył ok. 10 tys. metrów kwadratowych i ma zostać oddany do użytku najpóźniej w roku 2020. - Chciałem serdecznie podziękować za zaufanie i, że państwo powierzycie nam wykonanie tego zadania, jest to dla nas bardzo ciekawe zamówienie – stwierdza Jarosław Szczupak, prezes spółki Alstal, która została generalnym wykonawcom dalszej budowy szpitala. - Firma Alstal istnieje od ponad 40 lat, założył ją mój szanowny rodziciel, dzisiaj ja nią zarządzam, a jest to jedna z największych tego typu firm w Polsce w polskim kapitałem. Dokonaliśmy szereg różnego typu inwestycji, z takich, które tutaj są w Wielkopolsce najbardziej znane, to Termy Maltańskie, a jeżeli chodzi o obiekty szpitalne, to robiliśmy Centrum Radioterapii w Szpitalu Onkologicznym na Garbarach w Poznaniu. W tej chwili w samym Poznaniu mamy zawarte kontrakty na kwotę 100 milionów złotych, a także budujemy obiekt szpitalny w Gorzowie – informuje J. Szczupak.

- To jest moment bardzo ważny dla naszego powiatu i całego Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, który podjął ten trud, żeby kontynuować tę rozbudowę i żeby naprawić to, co odziedziczyliśmy. W tej chwili, przepraszam, jestem bardzo wzruszona, bo to taki ważny moment i sądzę, że już teraz nie ma odwołania i że teraz panowie podpiszecie tę umowę i wtedy „klamka” zapadnie, ze ten szpital będzie rozbudowywany. To jest naprawdę wielki dzień dla mnie osobiście, a także ważny dzień dla mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, ponieważ to jest inwestycja długo oczekiwana, z dużymi problemami, a ja będę teraz pewna tego, że dotrzymałam słowa po prostu, to było wielkie zobowiązanie – podsumowuje Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.