http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony

Wyróżniony Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony

Po ponad sześciu miesiącach od podpisania porozumienia, po wielu godzinach uzgodnień formalnych i proceduralnych i pełnym zaangażowaniu dyrekcji Oddziału ds. Eksploatacji Polskie Koleje Państwowe S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu oraz pracowników Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta Gniezna, wypracowano i przygotowano wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do ogłoszenia przetargu na rozbiórkę dwóch z trzech wiaduktów nad ulicą Pod Trzema Mostami. 10 lipca 2017 roku na stronie www pkpsa.pl pojawiło się ogłoszenie o przetargu.


Uzgodnienia trwały do ostatnich chwil, a cały proces był nadzwyczaj skomplikowany ze względu na wspólne prowadzenie przetargu przez PKP S.A. i Miasto Gniezno, czyli spółkę prawa handlowego i jednostkę samorządową. Dla mieszkańców miasta Gniezna najważniejsze jest, że nieprzekraczalny termin zrealizowania rozbiórki to 31 sierpnia 2017. Wybór wykonawcy powinien nastąpić do końca lipca, a prace powinny rozpocząć się na początku sierpnia. Oznacza to, że mieszkańcy Gniezna muszą liczyć się z utrudnieniami oraz zamknięciem tego odcinka dla ruchu przez cały okres sierpnia 2017 roku. „Mam nadzieję, że teraz bez przeszkód uda się doprowadzić to przedsięwzięcie do końca” – informuje Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Jarosław Grobelny.

Warto przypomnieć, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji i ogłoszeniem przetargu na wykonawcę drugiego projektu, związanego z ulicą Pod Trzema Mostami. W przyszłym roku Miasto Gniezno będzie realizować bowiem przedsięwzięcie: Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec, z poszerzeniem czynnego wiaduktu w ul. Pod Trzema Mostami. Wybrano już inżyniera kontraktu, firmę Safege. Na inwestycję, która będzie kosztowała 27,5 mln zł Miasto Gniezno pozyskało prawie 18 mln zł dotacji z WRPO. Dzięki inwestycjom realizowanym w tym i w przyszłym roku ul. Pod Trzema Mostami będzie dwukierunkowa, a czas przejazdu nią znacznie się skróci.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.