http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Robert Andrzejewski dyrektorem SP 10!

Wyróżniony Robert Andrzejewski dyrektorem SP 10!

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbyły się konkursy kandydatów na stanowiska dyrektorów Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie i Szkoły Podstawowej nr 10 utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie. Dyrektorem SP 10 został były wicestarosta Robert Andrzejewski.


Do konkursu na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie nie przystąpił żaden kandydat, w związku z tym Prezydent Tomasz Budasz po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu, podjął decyzję o powierzeniu stanowiska dyrektora szkoły dotychczasowej p.o. dyrektora Elżbiecie Staszewskiej do 31 sierpnia 2019 roku, czyli do zakończenia działalności Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie.

Do konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie przystąpiły dwie osoby: Katarzyna Kurczoba i Robert Andrzejewski. W wyniku przeprowadzonego konkursu żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej przepisami prawa większości głosów.
 
Prezydent Tomasz Budasz, korzystając w przypadku nierozstrzygnięcia konkursu z przepisów prawa zawartych w Ustawie o systemie oświaty, podjął decyzję o zamiarze powierzenia stanowiska dyrektora jednemu z dwójki kandydatów startujących w konkursie - Robertowi Andrzejewskiemu. W związku z tym, Prezydent zwrócił się do Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu o wyrażenie opinii w tej sprawie.

W lipcu na ręce Prezydenta wpłynęły pozytywne opinie od Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty co ostatecznie spowodowało, że dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie z 1 września 2017 roku zostanie Robert Andrzejewski. Jego kadencja trwać będzie do 31 sierpnia 2022 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.