http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Warto było podjąć ten trud aby zobaczyć uśmiechnięte buzie młodszych i starszych uczniów”

Wyróżniony „Warto było podjąć ten trud aby zobaczyć uśmiechnięte buzie młodszych i starszych uczniów”

Zakończyła się akcja przygotowywania wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę zorganizowana przez posłankę na Sejm, Paulinę Hennig-Kloska.


- Z ogromną satysfakcją informuję o zakończeniu akcji przygotowania wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę w naszym okręgu. Ostatnie paczki z artykułami szkolnymi przekazaliśmy w poniedziałek 25 września Szkole Podstawowej w Goślinowie w gminie Gniezno, która także ucierpiała w sierpniowej nawałnicy. Cieszymy się, że kończąc nasze działania, mogliśmy jeszcze dopomóc szkole w organizacji zajęć w świetlicy – mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska.

Zainicjowaną pod koniec sierpnia akcję prowadzona była przez blisko miesiąc. Apel posłanki P. Hennig-Kloski o pomoc poruszył wówczas wielu ludzi. - Dzięki ich wrażliwości i determinacji, z każdym dniem przybywało paczek wypełnionych kolorowymi artykułami szkolnymi. Z pomocą pospieszyli nam najmłodsi koledzy z wielkopolskich struktur Młodych Nowoczesnych, członkowie kół Nowoczesnej z Gniezna, Konina, Kalisza, Kępna, Ostrowa Wielkopolskiego, Turku i Środy Wielkopolskiej, posłowie Nowoczesnej a także wielu ludzi dobrej woli – podkreśla.

W trakcie akcji udało się skompletować 100 plecaków szkolnych, które posłanka wraz z asystentami przekazała uczniom. - Radość dzieci była ogromna, dlatego też jestem przekonana, że warto było podjąć ten trud aby zobaczyć uśmiechnięte buzie młodszych i starszych uczniów, wzruszenie ich rodziców oraz wesprzeć ich dobrą energią i dużą dawką optymizmu – dodaje Paulina Hennig-Kloska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.