http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Praw Rodziny w Kłecku

Wyróżniony Dzień Praw Rodziny w Kłecku

W październiku ubiegłego roku sejm postanowił, ze 22 października zostaje Dniem Praw Rodziny. Sprzeciw wobec treści uchwały zgłaszali wówczas posłowie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, ich poprawki jednak większość sejmowa odrzuciła głównie głosami Prawa i Sprawiedliwości. 21 października bieżącego roku w powiat gnieźnieński będzie świętował Dzień Praw Rodziny w Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku.


Przypomnijmy: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zatroskany o przyszłość rodziny opartej na trwałym związku mężczyzny i kobiety, otwartym na przekazywanie życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb małżonków i dzieci, ustanawia dzień 22 października Dniem Praw Rodziny” – głosi uchwała.

- Dzień Praw Rodziny ustanowiono na 22 października na pamiątkę ogłoszenia przez Watykan 22 października 1983 r. – w piątą rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II i na jego apel – „Karty Praw Rodziny”. Święto to wpisuje się w politykę starostwa w której prawa rodziny i jej poszanowanie są jednym z priorytetów – powiedział nam Marcin Makohoński dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Podczas dzisiejszej konferencji o przebiegu specjalnego spotkania i przygotowanych warsztatach oraz znaczeniu samej rodziny w jej tradycyjnym modelu mówiły także Lidia Sojkin – Rembikowska dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku oraz Teresa Niewiadomska z Referatu Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W programie znajdą się nie tylko propozycje festynowo-piknikowe dla dzieci. - To co nas bardzo cieszy to fakt, że Dzień Praw Rodzin nie będzie jedynie forma festynu. Znajdą się w ofercie dla rodziców także konkretne propozycje warsztatowe prowadzone przez specjalistów – zapewnia Lidia Sojkin-Rembikowska z SOSW w Kłecku. - Prawa Rodzin zgodne są w naszym rozumieniu z Kartą Praw Rodziny ogłoszoną przez Stolicę Apostolską w 1983 roku. Są wyrazem troski o kondycję małżeństwa, jako rodziny mężczyzny i kobiety oraz ich dzieci – dodaje Teresa Niewiadomska.

W sobotę, 21 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku rodziny powiatu gnieźnieńskiego świętować będą swoje prawa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.