http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Dementi ws. wypowiedzi posła Z. Dolaty

Wyróżniony Dementi ws. wypowiedzi posła Z. Dolaty

Do naszej redakcji trafił e-mail, podpisany przez Annę Parzyńską–Paschke, Rzecznika Prasowego Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w którym Pani Rzecznik odnosi się do tekstu prasowego zatytułowanego „Ponad 5,5 mln złotych dla szpitala na rozbudowę SOR i lądowisko” z dnia 23 października, zawierającego wypowiedź Pana Posła Zbigniewa Dolaty (cały tekst tutaj). Dementi Pani Rzecznik jest następującej treści:


Pan Poseł Zbigniew Dolata kłamie, mówiąc o rzekomo zabranych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego 34 mln złotych, które miały być zainwestowane w rozbudowę gnieźnieńskiego szpitala. Od samego początku obecnej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020 nie było możliwości finansowania infrastruktury ochrony zdrowia w ramach instrumentów terytorialnych WRPO 2014+, w tym OSI – Obszarów Strategicznej Interwencji, włącznie z Gnieźnieńskim OSI. Nieprawdą wobec tego jest stwierdzenie o rzekomym „zabraniu środków”.

Informacje, które rozpowszechnia  w odniesieniu do Pana Marszałka Marka Woźniaka w mediach Pan Poseł Dolata, to po prostu polityczna propaganda w najgorszym wydaniu.

Z kolei w odniesieniu do 16 mln zł z poprzedniej perspektywy finansowej UE, o których wspomina Pan Poseł, przypomnę, że decyzję o wypowiedzeniu zawartej z ZOZ w Gnieźnie umowy o dofinansowanie zostało podyktowane stwierdzonym zagrożeniem realizacji projektu, znaczącymi odstępstwami od harmonogramu rzeczowo – finansowego, wykorzystaniem część przekazanych środków w sposób nierzetelny, niezgodnie z umową i przepisami prawa oraz brakiem gwarancji zakończenia projektu ze względu na niepewne źródła finansowania.

Anna Parzyńska – Paschke
Rzecznik Prasowa Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.