„Rodacy Bohaterom” - trwa zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Wyróżniony „Rodacy Bohaterom” - trwa zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Już po raz kolejny na terenie Gniezna odbywa się zbiórka darów dla kombatantów, Sybiraków oraz najbardziej potrzebujących Polaków na Kresach. Potrwa do 10 grudnia.


- Zbiórka będzie trwała 8 dni. Początek akcji w niedzielę, 3 grudnia o godzinie 12.00 a zakończenie w niedzielę, 10 grudnia o godzinie 20.00. Dary są zbierane codziennie w godzinach od  8.00 do 20.00 na terenie sklepu Piotr i Paweł w Gnieźnie, mieszczącego się przy ul. Barciszewskiego 4. Proszę pytać o szczegóły woluntariuszy – mówi Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen

Do paczek dla kombatantów, Sybiraków oraz najbardziej potrzebujących Polaków na Kresach prosimy o przekazywanie produktów o długim terminie ważności np. kawa, herbata, słodycze, mąka, konserwy, makaron, cukier, ryż, kasza, olej itp. Mile będą widziane też kartki z życzeniami na Boże Narodzenie oraz nowe książki dla dzieci.

Szczególna prośba o czekolady do paczek dla polskich dzieci ze Szkółki Niedzielnej w Podbrodziu na Litwie.

- Paczki, przygotowane w Gnieźnie, trafią w dniach 15-19 grudnia do kombatantów, Sybiraków i osób starszych na Litwie (Wilno, Święciany, Podbrodzie) oraz na Łotwie (Dyneburg, Krasław) – dodaje P. Ruszkiewicz.

Akcję zbiórki oraz wyjazd z paczkami na Kresy organizują: Paweł Ruszkiewicz, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci.

Za pomoc w organizacji zbiórki dziękujemy następującym instytucjom: sklep Piotr i Paweł Gniezno, Drukarnia Majorczyk oraz Szkole Podstawowej nr7 w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.