http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Projekt Powiatu prezentowany w Kijowie

Wyróżniony Projekt Powiatu prezentowany w Kijowie

Podczas międzynarodowego forum w Kijowie, dotyczącego edukacji pozaformalnej w pracy z młodzieżą, zaprezentowano efekty realizacji polsko-ukraińskiego projektu „Historia sąsiadów muzyką pisana”, który na początku grudnia otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie EDUinspiracje.


 – Na forum zostali zaproszeni przedstawiciele stron partnerskich projektu, a więc miasta Browary i Powiatu Gnieźnieńskiego – mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, reprezentujący w Kijowie polski samorząd. – To wielkie wyróżnienie, że gnieźnieński projekt został zauważony i wybrany do prezentacji spośród kilkudziesięciu realizowanych w ubiegłym roku na terenie obydwu krajów. Oleksandr Jarema, wiceminister młodzieży i sportu Ukrainy określił go mianem innowacyjnego i unikatowego. Rozmowa z wiceministrem dotyczyła również możliwości kontynuacji projektu w kolejnych latach – tłumaczy M. Makohoński.

Przypomnijmy, że projekt „Historia sąsiadów muzyką pisana” realizowany był w ramach środków pozyskanych z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Młodzież z obydwu krajów wspólnie uczestniczyła w warsztatach kompozytorskich, instrumentalnych oraz edukacyjnych. W Gnieźnie odbył się ich koncert, a całość zwieńczyło nagranie filmu promocyjnego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.