http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jesteśmy z Wami już 10 lat!

Wyróżniony Jesteśmy z Wami już 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, 4 stycznia 2008 r. dwadzieścia minut po północy, wystartował Powiatowy Portal Informacyjny informacjelokalne.pl. Jest to okres kiedy nieprzerwanie – jako jedyny portal – informujemy mieszkańców Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego i gminy Rogowo, ale też mieszkańców wywodzących się z naszego regionu, a rozsianych po całym świecie, o wszystkim co się dzieje w naszej „małej Ojczyźnie”. To dzięki Wam informacjelokalne.pl są najpopularniejszym serwisem informacyjnym w regonie. Codziennie gościmy na naszym portalu tysiące Czytelników. Dziękujemy! Zapraszamy na 10. urodziny portalu, które będziemy świętować przez cały rok!


 Jak to się zaczęło? Pomysł na portal narodził się na początku grudnia 2007 r., gdy jeden z moich przyjaciół – dzisiaj osoba ta sprawuje wysokie stanowisko w regionalnym życiu publicznym – w luźnej rozmowie zapytał mnie, dlaczego nie uruchomię lokalnego portalu informacyjnego? Zaproponował nawet nazwę: informacjelokalne.pl.
Pomysł bardzo mi się spodobał i po krótkich przygotowaniach, szybkim zbudowaniu pierwszej wersji graficznej portalu, 4 stycznia 2008 r. wystartowaliśmy!

Dzisiaj, po 10 latach, wiem, że to była wielka zmiana w moim życiu, jak i wielka zmiana na lokalnym rynku medialnym. Pojawił się bowiem portal, który na bieżąco, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, informuje o najważniejszych wydarzeniach w regionie. Portal, który zainicjował wiele lokalnych przedsięwzięć na stałe wpisanych w kalendarz wydarzeń powiatu gnieźnieńskiego.

Należy zaliczyć do nich np. organizowany od ośmiu lat Plebiscyt „Człowiek Roku” czy też konkursy na Siedem Cudów Natury i Siedem Cudów Architektury Powiatu Gnieźnieńskiego. Nasz portal zorganizował też konkurs na imiona dla trzech dębów (najstarszy z nich ma 1049 lat!) rosnących w Mielnie w gminie Mieleszyn - te drzewa będące niecodzienną atrakcją turystyczną powiatu nie miały wcześniej imion. Do tego dochodzi również zainicjowanie w 2012 r. „Wędrówek z historią”, czyli zwiedzanie nieznanych, ale bardzo ciekawych miejsc i pałaców w naszym regionie. Inicjatywa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. Były też koncerty, wystawy, akcje charytatywne i spotkania z ciekawymi ludźmi... Nie sposób w tym miejscu wymienić wielu innych projektów organizowanych przez nasz portal.

Dekadę później informacjelokalne.pl nadal są najpopularniejszym portalem w regionie i mimo wielu prób zniszczenia naszego portalu przez niektórych lokalnych polityków, jesteśmy i dalej będziemy się rozwijać. Przez te 10 lat w naszym regionie zmieniło się wiele: zmianie ulegały, i to kilka razy, władze powiatu, zmienił się prezydent, zmienia się Gniezno, pięknieją gminy... I nasz portal także przez te lata się zmienił, ale zawsze na korzyść i z myślą o naszych Czytelnikach. Takich pozytywnych zmian w najbliższych miesiącach i latach będzie jeszcze wiele.

Przez te lata pojawiło się też kilka konkurencyjnych portali, które po krótkim czasie były zamykane (naliczyłem siedem takich projektów), a ich właściciele znikali z przestrzeni publicznej.

Gdy dzisiaj wracam do tego dnia, gdy zdecydowałem się uruchomić portal informacjelokalne.pl, to łezka kręci się w oku... - Pierwszy w powiecie gnieźnieńskim portal informacyjny na bieżąco będzie dostarczał informacje o wszystkim co istotne w naszym najbliższym otoczeniu. Jesteśmy przekonani, że każdy mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego swój dzień będzie zaczynał od lektury informacjilokalnych.pl – tak napisaliśmy, gdy startowaliśmy. I robimy wszystko, by tak właśnie było.

Nie dawano nam szans
Nasz start przed dziesięcioma laty dla wielu był zaskoczeniem. Wielu uważało też, że długo na rynku medialnym nie wytrwamy. Dawano nam miesiąc, dwa, może pół roku (ale byli i tacy, co twierdzili, że znikniemy po wyborach samorządowych w 2010 roku, a potem, po wyborach w 2014 roku!). Jesteśmy i dalej będziemy się rozwijać oraz zaskakiwać pomysłami naszych Czytelników.

Ta dekada pokazała także, że potrafimy oprzeć się pokusom lokalnych polityków, którzy chcieliby mieć wpływ na informacjelokalne.pl. Nie byliśmy i nie będziemy wspierać nigdy żadnej opcji politycznej (jak to czynią inni) i nie damy się kupić (np. obietnicami stanowisk w samorządzie) tak jak to czynili ci, którzy najbardziej krytykowali nasz portal (a dzisiaj nie ma po nich śladu)! Nie stoi też za nami żadna formacja polityczna. Naszą „partią” są nasi Czytelnicy i zawsze stoimy po ich stronie.

Jednak nie było by naszej gazety codziennej gdyby nie ludzie, którzy ją tworzyli i tworzą. W tym miejscu chciałbym podziękować tym wszystkim, bez których nie było tego portalu, a którzy przez te 10 lat dokładali swoje cegiełki do budowy portalu informacjelokalne.pl. Dziękuję: Ani Kaźmierskiej, Małgosi Michałowskiej, Bernadecie Popek, Soni Ishkhanyan, Magdzie Kawczyńskiej, Asi Gronikowskiej, Dorocie Chudej, Justynie Wardęckiej, Katarzynie Wardzie, Marii Filipiak, Justynie Markowskiej, Inez Fiszer, Monice Mężyńskiej, Maciejowi Maciejewskiemu, Jarkowi Mikołajczykowi, Sebastianowi Maciejewskiemu, Przemkowi Kwiatkowskiemu, Pawłowi Brzeźniakowi, Łukaszowi Gądkowi, Wojtkowi Deskowskiemu, Olkowi Karwowskiemu, Wojtkowi Orłowskiemu, Zbyszkowi Belingowi, Tomkowi Góralczykowi, Mateuszowi Fąfarze, Pawłowi Bąkowskiemu, Karolowi Kubickiemu, Sebastianowi Tomzikowi, Mateuszowi Stefańskiemu, Dawidowi Jungowi, Szczepanowi Kropaczewskiemu i Tomkowi Sosnowskiemu. I wielu innym, którzy w różny sposób współpracowali z IL.

Wiele z tych osób właśnie na łamach portalu informacjelokalne.pl zaczynało swoją przygodę z dziennikarstwem i dzisiaj kontynuują ją w innych mediach. Można więc śmiało powiedzieć, że są wychowankami portalu informacjelokalne.pl.

Szczególne podziękowania kieruję do mojej żony – Aleksandry – która od 10 lat wspiera mnie w tworzeniu portalu informacjelokalne.pl. Bez niej ten portal wyglądałby zapewne zupełnie inaczej.

Drodzy Czytelnicy!
Dziękujemy Wam, drodzy Czytelnicy, że jesteście z nami już od 10 lat i że Was z każdym dniem, tygodniem i miesiącem przybywa. Dzisiaj, z okazji tych 10. urodzin, dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane e-maile, zarówno te z pozytywnymi opiniami, jak i te zawierające konstruktywną krytykę. Dziękujemy za ciekawe pomysły i tematy do publikacji. Dziękujemy za sygnały na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dzięki którym wiele razy podawaliśmy informacje z Waszych gmin jako pierwsi. Dziękujemy wszystkim reklamodawcom, że nam zaufali. Wiele osób z którymi w ostatnich dniach rozmawiałem, gdy usłyszały, że to już 10 lat, nie mogły w to uwierzyć... Wydawać by się mogło, że to było wczoraj gdy startowaliśmy...

Dziękujemy Wam, że z nami jesteście, bo dla Was istniejemy!

Dziękujemy Reklamodawcom!
Te dziesięć lat funkcjonowania informacjilokalnych.pl to także okres w którym staliśmy się jednym z najpopularniejszych nośników reklamy o czym przekonało się już bardzo wielu reklamodawców z Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego i innych regionów Polski.

Drodzy Reklamodawcy, dziękujemy, że nam zaufaliście i ufacie. Zapraszamy do dalszej współpracy!

Wyzwania na kolejne 10 lat...
Przed nami nowe wyzwania, nadzieje i jesteśmy przekonani, że kolejne lata w czasie których infomacjelokalne.pl będą dostarczać wszystkim mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego najświeższych informacji. Będziemy nadal informować o tym co dzieje się w stolicy naszego powiatu – Gnieźnie, ale również będziemy nadal docierać z informacją do Kłecka, Kiszkowa, Mieleszyna, Witkowa, Trzemeszna, Niechanowa, Czerniejewa, Łubowa i gminy Gniezno oraz gminy Rogowo.

Świętujemy wspólnie 10. urodziny!
Przed nami dwanaście miesięcy świętowania 10 urodzin (Gala związana z 10-leciem portalu odbędzie się 3 marca), których nie wyobrażamy sobie obchodzić bez Was! W tym czasie będzie wiele wspólnej zabawy i konkursów. Jakich? Z nagrodami oczywiście!

Drodzy Czytelnicy! Jeszcze raz dziękuję, że jesteście z nami już 10 lat! Zaczynajmy każdy dzień wspólnie od informacjilokalnych.pl!

Karol Soberski
właściciel i redaktor naczelny informacjilokalnych.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.