http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

– Praca u boku tak silnej osobowości jaką jest wójt Andrzej Łozowski to trudne zadanie – mówi nowy zastępca wójta

Wyróżniony – Praca u boku tak silnej osobowości jaką jest wójt Andrzej Łozowski to trudne zadanie – mówi nowy zastępca wójta

- Dynamiczny rozwój naszej gminy, a co za tym idzie, rosnąca ilość obowiązków, spowodowały, że podjąłem decyzję o powołaniu na stanowisko mojego zastępcy Tomasza Hartwicha - mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. - Pierwsze co przyszło mi do głowy to radość i poczucie, że zostałem doceniony. Jednak w ułamku sekundy to uczucie zmieniło się w pewien rodzaj bardzo mobilizującego strachu i na chwilę pojawiło się pytanie „czy podołam?” - podkreśla T. Hartwich.


Decyzja wójta gminy Łubowo o powołaniu zastępcy, dla wielu jest zaskoczeniem. Pojawia się też pytanie: po co to nowe stanowisko? - Dynamiczny rozwój naszej gminy, a co za tym idzie, rosnąca ilość obowiązków, spowodowały, że podjąłem decyzję o powołaniu na stanowisko mojego zastępcy Tomasza Hartwicha. W gminie nie mamy sekretarza i choćby dlatego, żeby był ktoś, kto pod moją nieobecność poprowadzi pewne sprawy, to stanowisko jest potrzebne – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Dlaczego wybór padł na T. Hartwicha? - Jest on długoletnim pracownikiem Urzędu Gminy Łubowo i spełnia wszystkie warunki, które powinien mieć zastępca. Także jego cechy osobowe predysponują go do tego stanowiska. Jest przede wszystkim uczciwy, odpowiedzialny, pracowity i kompetentny. Mam też do niego pełne zaufanie – wyjaśnia A. Łozowski.

Tomasz Hartwich urodził się w 1976 roku w Gnieźnie, ale od zawsze związany jest z gminą Łubowo, gdzie chodził do szkoły podstawowej. W latach 1995 –1996 rozpoczął studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi (kierunek: biologia) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po zaliczeniu roku studiów, w 1996 roku przeniósł się na Politechnikę Poznańską, gdzie na kierunku ochrona środowiska na Wydziale Technologii Chemicznej studiował do 2000 roku uzyskując tytuł inżyniera. Następnie, w latach 2000 – 2002, także na Politechnice Poznańskiej, uzyskał tytuł magistra. W 2004 roku podjął jeszcze kształcenie w Studium Programów Europejskich organizowanym przez Centrum Integracji Europejskiej przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z Urzędem Gminy w Łubowie zawodowo związany jest od 2001 roku. Zanim objął stanowisko zastępcy wójta, był inspektorem ds. funduszy europejskich, zamówień publicznych i informatyki, które obecnie łączy ze stanowiskiem zastępcy wójta. Do jego obowiązków należy pozyskiwanie środków unijnych i zajmowanie się wieloma projektami. Dodatkowo w zakresie jego obowiązków są zamówienia publiczne i nadzór nad realizacją inwestycji. Przygotowuje też gminne dożynki i koordynuję wszystkie nowe przedsięwzięcia w gminie jak np. Zlot Słowian czy obchody 1050-lecie Chrztu Polski. Nowy zastępca wójta jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Jak przyjął powołanie na stanowisko zastępcy wójta? - Pierwsze co przyszło mi do głowy to radość i poczucie, że zostałem doceniony. Jednak w ułamku sekundy to uczucie zmieniło się w pewien rodzaj bardzo mobilizującego strachu i na chwilę pojawiło się pytanie „czy podołam?” - przyznaje. - Dokładnie wiem, czego się od mnie oczekiwało na moim poprzednim stanowisku a teraz pojawiły się nowe obowiązki, ale też nowe wyzwania, które dodają sensu naszym działaniom. Zdaję sobie sprawę z tego, że praca u boku takiego gospodarza i tak silnej osobowości jaką jest wójt Andrzej Łozowski to trudne zadanie, które zobowiązuje do „trzymania pewnego standardu” - podkreśla.

T. Hartwich zaznacza, że z pozostałymi pracownikami Urzędu, tworzy dobry zespół. - Widać efekty a to cieszy i pozwala z dobrym nastawieniem patrzeć w przyszłość. Poza tym działamy razem już kilkanaście lat, dobrze się znamy i w pełni sobie ufamy. Mogę tylko dodać, że będę się starał pełnić tę funkcję najlepiej jak to możliwe – deklaruje.

Wielu mieszkańców gminy Łubowo zastanawia się, czy powołując T. Hartwiach na swojego zastępcę, wójt A. Łozowski namaścił swojego następcę, który za 10 lat, będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Łubowo?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.