http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

ZNP ma nową siedzibę!

Wyróżniony ZNP ma nową siedzibę!

Spędzili 26 lat w pomieszczeniach Starego Ratusza, ale nastał czas zmian, rewitalizacji i nowego zagospodarowania całego budynku, co spowodowało, że ich siedziba musiała ulec zmianie. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Gnieźnie od dziś działa w nowym lokalu.  


W poniedziałek otwarto uroczyście nową siedzibę Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gnieźnie. Odtąd delegatura stowarzyszenia będzie mieściła się przy ulicy Jana Pawła II, w tym samym budynku, w którym usytuowany jest Urząd Miar i Wag oraz Biuro Parlamentarne posła Pawła Arndta. – Miasto nie ma oczywiście obowiązku, by zapewniać siedziby stowarzyszeniom, ale współdziałamy od wielu, wielu lat z ZNP i uważałem, że musi być taka społeczna sprawiedliwość, że gdy ktoś stracił siedzibę, to trzeba pomóc. Chyba zaproponowaliśmy dużo lepsze warunki lokalowe, a sam remont tych pomieszczeń trwał długo, bo mieliśmy tu sporo problemów, m. in. z ciągami kominowymi. Udało się oddać do użytku pomieszczenia, które zostały w pełni zaakceptowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i to tu teraz nauczyciele będą mogli się spotykać. Chodziło o to, żeby było to dobre miejsce do integracji tych grup nauczycielskich, tej czynnej zawodowo i tej dziś już będącej na emeryturze – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Przez blisko osiem miesięcy, tymczasową siedzibą ZNP stanowiło niewielkie pomieszczenie, tymczasowo udostępnione przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. – Ten nowy lokal spełnia wszelkie nasze oczekiwania. Uzyskaliśmy z tego mieszkania, które wcześniej się tutaj znajdowało, dwa biura – mówi Anna Brodnicka, prezes ZNP w Gnieźnie. – Jedno biuro, to jest biuro zarządu i moje, jako prezesa a drugie stanowi siedzibę dla sekcji emerytów i rencistów. Jest jeszcze coś bardzo dla nas ważnego, tj. sala konferencyjna, która przed południem pełni funkcję klubu pracowników oświatowych. To jest miejsce integrujące wszystkich pracowników oświaty, czynnych zawodowo i emerytowanych – dodaje.

Przy gnieźnieńskim ZNP jest obecnie zrzeszonych 328 czynnych obecnych i byłych pracowników oświatowych, w tym dużą grupę stanowi ok. 160 nauczycieli emerytowanych. – Tu jest podejmowanych wiele działań i inicjatyw, bo oprócz naszej działalności statutowej prowadzimy różne akcje, zarówno charytatywne, od pomocy Polakom z ukraińskiej miejscowości Strzelczyska, poprzez zbiórki na rzecz zwierząt, PCK, Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tutaj również prowadzimy liczne spotkania szkoleniowe oraz integracyjne, wiec siedziba ZNP stanowi dla nas wszystkich bardzo istotne miejsce – podkreśla A. Brodnicka.

- Dla naszej sekcji to jest bardzo duża radość również z tej nowej siedziby, bo możemy po tej krótkiej przerwie w każdej wolnej chwili przyjść, wypić kawę albo herbatę, porozmawiać i zainteresować się tym, co dzieje się w naszym związku. Jest czynna pierwsza wystawa w tym miejscu, bo swoje obrazy ze znanymi widokami gnieźnieńskimi w sali konferencyjnej przed miesiącem wystawiła Anna Smolenko i ta ekspozycja będzie dostępna dla oglądających do końca tygodnia – opowiada Zofia Wiśniewska, przewodnicząca sekcji Emerytów i Rencistów przy ZNP w Gnieźnie.

1 komentarz

  • Piotr
    Piotr środa, 07, luty 2018 13:09 Link do komentarza Raportuj

    Czerwony, postkomunistyczny związek powinien być rozwiązany. Pan Broniarz od 30 lat nie stał przy tablicy, potrafi tylko protestować: najpierw przeciw gimnazjom, teraz za gimnazjami.
    Kto ponosi koszty użytkowania tego lokalu? Miasto? Płacimy za to, żeby związkowe pasibrzuchy miały ciepło w biurze? Herbatki proszę sobie w domu parzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.