http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy kandydat na prezydenta Gniezna? Jerzy Paweł Lubbe kontra Tomasz Budasz?

Wyróżniony Nowy kandydat na prezydenta Gniezna? Jerzy Paweł Lubbe kontra Tomasz Budasz?

Czy nowo powstałe Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe wystawi do wyścigu o fotel prezydenta Gniezna swojego najbardziej aktywnego radnego miejskiego? Czy będzie to najpoważniejszy kontrkandydat obecnego prezydenta w wyborach samorządowych? Czy Jerzy Paweł Lubbe może wygrać jesienią z Tomaszem Budaszem?


O to pytamy samego zainteresowanego, który z początku odpowiada nam ogólnie na temat swojego ewentualnego kandydowania. – Jest kilka poważnych osób z dużym doświadczeniem, które są przygotowane merytorycznie nie tylko do wystartowania w wyborach na prezydenta w naszym mieście, ale również do pełnienia tej funkcji. Czy ja będę kandydował na stanowisko prezydenta? Odpowiem wprost, że nie wykluczam takiej możliwości, o tym jednak zadecyduje całe ugrupowanie. To nie będzie decyzja jednoosobowa – zapewnia Jerzy Paweł Lubbe, który na co dzień pracuje jako dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

Gnieźnieński Porozumienie Samorządowe to jedna z najpoważniejszych sił politycznych w Radzie Miasta Gniezna.  W jej skład wchodzi 7 radnych, którzy reprezentują następujące ugrupowania: Samorządni, Gniezno XXI, Ziemia Gnieźnieńska, Kukiz’15, Gnieźnieńscy Patrioci, a przewodniczy im właśnie Jerzy Paweł Lubbe. Z naszych informacji jasno wynika, że to on właśnie jest jedynym kandydatem tej koalicji, stojącej wyraźnie w opozycji wobec obecnego prezydenta, a jego kandydatura w wyborach prezydenckich ma zostać ogłoszona w maju lub jeszcze pod koniec kwietnia.

Zresztą sam Tomasz Budasz jakby ostatnio poświęca sporo uwagi temu politykowi w swoich wypowiedziach. Czy to tylko dobre przeczucia prezydenta co do przyszłego rywala wyborczego? – Myślę, że nie. Ten powód jest inny. Często jestem traktowany w Radzie Miasta jako totalny opozycjonista, a to nie jest prawda. Myśmy pokazywali i to wielokrotnie, że pewne sprawy można załatwić w inny sposób i że można je lepiej rozwiązać. Za każdą naszą krytyką szła propozycja innego rozwiązania i trochę jest mi przykro, że tak młody człowiek, jakim jest pan prezydent Tomasz Budasz, nie chciał skorzystać z naszych pomysłów. To wpływa negatywnie na funkcjonowanie miasta, bo wiele rzeczy szwankuje i można by to rozwiązać po wiele lepiej, ale na konkrety przyjdzie czas i my będziemy organizować cykl konferencji prasowych, na których pokażemy niebawem, co w mieście naszym zdaniem działa niewłaściwie, co należy poprawić i jak to zrobić – zapowiada J. P. Lubbe.

Czy kandydat GPS-u w wyborach na prezydenta będzie miał lepszy pomysł na Gniezno od tego, który proponuje Tomasz Budasz? – Gdybyśmy takiego kandydata nie mieli, to byśmy w ogóle nie myśleli o wyborach do rad i na prezydenta. Oczywiście, że mamy inne spojrzenie na funkcjonowanie naszego miasta i to nie jest tak, ze potencjalny kandydat na prezydenta będzie posiadał panaceum na wszystko, ale jest wiele pomysłów na wiele obszarów, w których nasze miasto funkcjonuje, a tu mam na myśli przede wszystkim rzeczy dotykające bezpośrednio naszych mieszkańców. Ja mówię na ten temat od lat, czyli polityka mieszkaniowa, funkcjonowanie spółek komunalnych i polityka finansowa miasta Gniezna, o której się mało mówi, a zadłużenie miasta wzrosło w tej kadencji do wymiarów niebotycznych i choć przeciętnego mieszkańca takie sprawy zazwyczaj nie interesują, to my będziemy o tym głośno mówić, bo te zadłużenia będą musiały spłacać kolejne dwa pokolenia naszych mieszkańców – twierdzi J. P. Lubbe.

Na koniec pytamy o to, na czym polega największy błąd rządów Tomasza Budasza według jego oponenta politycznego? – Moim zdaniem pan Tomasz Budasz nie słucha ludzi i to jest jego największy błąd, ponieważ przez te 3,5 roku, kiedy jestem radnym Rady Miasta Gniezna, nie spotkałem się z jego strony ze spojrzeniem na sprawy ludzkie po ludzku. Pan prezydent ma plan, który realizuje, on jest widoczny, on jest sukcesywnie przedstawiany mieszkańcom, ale wydaje mi się, że z tych obszarów, które dotykają wszystkich mieszkańców, wiele osób jest niezadowolonych. Oczywiście ten PR jest znakomity i sporo rzeczy się wydarzyło, bo polityka parkingowa – tak, ale rozwiązanie komunikacyjne – nie, czyli każde rozwiązanie jest obarczone pewną niedoskonałością, a pan prezydent Budasz nie chce rozmawiać na temat pomysłów innych ludzi. Decyzja o zlikwidowaniu Gimnazjum nr 2 i przyszłej Szkoły Podstawowej nr 4, to jest fatalny błąd Tomasza Budasza, bo moim zdaniem tylko „widzimisię” pana prezydenta spowodowało tę likwidację, a to było zupełnie niepotrzebne i to wynika z takiej pewnej arogancji pana prezydenta wobec mieszkańców naszego miasta – mówi stanowczo przewodniczący GPS w Radzie Miasta Gniezna.

Czy Tomasz Budasz może zatem przegrać z kimś wybory, które czekają nas jesienią? Wielu bacznych obserwatorów naszej lokalnej sceny politycznej nie daje nawet 10 proc. szans takiemu scenariuszowi. Czy może jednak wydarzyć się coś, co zachwieje jego wysokim poparciem w opinii publicznej? – Jeszcze nie wiem, czy będę kandydował, ale wiem, że jeżeli ktokolwiek taką decyzję podejmie i wystartuje w wyborach na prezydenta miasta Gniezna, to tylko z myślą, żeby wygrać, bo inaczej to nie miałoby sensu i ja myślę, że poważny kandydat ma szansę wygrać z panem prezydentem Tomaszem Budaszem. Chcę tutaj jeszcze przypomnieć znaną historię sprzed 3,5 roku, kiedy pytając kogokolwiek, czy pan prezydent Jacek Kowalski może przegrać, wtedy wszyscy też zgodnie twierdzili, że to jest niemożliwe, a jednak przegrał – podsumowuje Jerzy Paweł Lubbe.

33 komentarzy

 • Czytelnik
  Czytelnik niedziela, 22, kwiecień 2018 20:33 Link do komentarza Raportuj

  Też bym w domu zrobił remonty za kredyt, ale mieszkańcy za mnie tego nie spłacą. Gnieznu są potrzebne gruntowne zmiany, które może przeprowadzić tylko pan Jerzy Lubbe.

 • Anna
  Anna piątek, 20, kwiecień 2018 18:40 Link do komentarza Raportuj

  A gdzie on już nie startował???????? Na dyrektora ZSP3, na dyrektora ZSP2 (będąc w tym czasie dyrektorem wydziału Oświaty starostwa)... żenada!!

 • Osiedlowy.
  Osiedlowy. środa, 18, kwiecień 2018 22:32 Link do komentarza Raportuj

  Pan Jerzy Lubbe to bardzo dobry kandydat,.myślę że zlikwiduje skostniałe układy.

 • Jaro
  Jaro poniedziałek, 16, kwiecień 2018 10:29 Link do komentarza Raportuj

  Moim zdaniem w mieście w ciągu minionych 3,5 roku zrobiono dużo więcej niż w przeciągu poprzednich kilku kadencji razem wziętych. Miasto robi się ładne, kolorowe, przyjazne. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej, zieleń naprawdę robi wrażenie. Bezrobocie - raptem nieco ponad 3 %, cztery lata temu było to 11 %. Przy stanie miasta jaki był na koniec kadencji "pieroga" Kowalskiego - to cud jakiś. A, że zadłużenie nieco wzrosło - no cóż albo rybki, albo nic. Za darmo nie ma nic, a kredyty dziś są stosunkowo tanie. Zmiana prezydenta - to chyba jakaś kpina. A Pana Jerzego znam - i naprawdę nie jest to dobry kandydat. Miasto potrzebuje gospodarza a nie polityka. Za polityką zawsze ciągnie się nieprzyjemny zapach.

 • Czytelnik
  Czytelnik środa, 11, kwiecień 2018 16:38 Link do komentarza Raportuj

  Dosyć wazeliny o Budaszu, fakty są porażające, nie sposób wymienić wszystkie, zadłużył miasto, wstawił szalenie drogie króliki, okłamał wyborców bo zatrudnił emerytów i za dużą kasę zatrudnił doradców itp.

 • Papcio
  Papcio środa, 11, kwiecień 2018 10:47 Link do komentarza Raportuj

  To jakiś żart? W tej chwili z Budaszem nie jest w stanie wygrać nikt. Uważam, że Budasz wygra bez problemu. Wypełnia swój program punkt po punkcie. Wszystko co obiecał, realizuje. Miała być hala? Jest. Miała być rozbiórka trzech mostów? Jest. Dwukierunkowa pocztowa? Jest. Remont ratusza? Jest. Rewitalizacja jeziora winiary? Jest. Budowa bloków socjalnych i dla seniorów? Jest. Rewitalizacja parków? Jest. Strefa ekonomiczna i nowe miejsca pracy? Jest. Pomoc w powrocie Polaków ze wschodnich kresów? Jest. Można tak długo wymieniać. Bezrobocie za Budasza spadło do 3 procent. Czy się komuś podoba czy nie, w tej chwili dla Budasza nie ma kontrkandydata. Najważniejsze, że jest to kandydat ponadpartyjny. Ostatnio napisano, że Budasz rozmawia nawet z PISEM. To pokazuje, że to samorządowiec z krwi i kości, a nie polityk.

  Można się zapytać ile inicjatyw wyszło od Lubbego?

 • obywatel
  obywatel środa, 11, kwiecień 2018 10:41 Link do komentarza Raportuj

  Wynik jest łatwy do przewidzenia.
  Obstawiam jakieś 85 % do 15 % dla Budasza.

 • zenon
  zenon niedziela, 08, kwiecień 2018 09:15 Link do komentarza Raportuj

  Lubbe na Prezydenta? Trzy razy startował na dyrektora szkoły i trzy razy go nie wybrali, nawet swoi. Merytorycznie cienias i z poprawną polszczyzną ma problemy. Nie daję mu żadnych szans . Budasz wygrywa w I turze.

 • Zwolennik dobrej zmiany
  Zwolennik dobrej zmiany sobota, 07, kwiecień 2018 23:27 Link do komentarza Raportuj

  Zmiany są potrzebne.
  A gdy są one przy tym dobre a nawet bardzo dobre
  Wybór jest tylko jeden- Jerzy Paweł Lubbe

 • pankogito
  pankogito sobota, 07, kwiecień 2018 22:02 Link do komentarza Raportuj

  Żart na Prima Aprylis?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.