http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oświadczenie Tomasza Budasza, prezydenta Gniezna

Wyróżniony Oświadczenie Tomasza Budasza, prezydenta Gniezna

Od jakiegoś czasu w lokalnej prasie i mediach internetowych można przeczytać artykuły dotyczące mojego startu w wyborach samorządowych. Oczywiście, tak jak wcześniej zapowiadałem, będę ubiegać się ponownie o urząd prezydenta Gniezna. Do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu, nawet nie znamy ich dokładnej daty. Ważniejsze dla mnie są sprawy Gniezna, projekty i inwestycje, które właśnie realizujemy. Na przedstawienie planów wyborczych przyjdzie jeszcze czas.


Chcę jednak stanowczo zaprzeczyć doniesieniom dotyczących rzekomego budowania przeze mnie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Mimo moich codziennych działań zmierzających do współpracy ponad wszelkimi podziałami, ten scenariusz jest nierealny.

Przez ostatnie trzy i pół roku pracowałem dla mieszkańców naszego miasta. Swoją prezydenturę oparłem na współdziałaniu z różnymi grupami i nie zamierzam tego zmieniać. Gniezno stanowi dla mnie wspólne dobro, na rzecz którego trzeba działać, szukając możliwych płaszczyzn porozumienia. Ludzi należy łączyć, nie dzielić.
 
Nie zmienia to faktu, że sam wywodzę się z określonego środowiska politycznego. Nigdy  temu nie zaprzeczałem. I nawet jeśli nie zawsze zgadzam się z działaniami niektórych osób w lokalnym kierownictwie Platformy Obywatelskiej, nie oznacza to, że odcinam się od całego środowiska, z którym związany jestem od lat. Nie można z dnia na dzień zmienić poglądów, wyprzeć się swoich współpracowników i jasno określonych przekonań. Miasto i sprawy mieszkańców nie mogą mieć jednak barw politycznych. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich. Trudno skutecznie zarządzać miastem, patrząc na szyldy i przynależność partyjną.

Zależy mi na poparciu jak największej grupy mieszkańców. Jeżeli gnieźnianie doceniają działania, jakie realizuję wraz z moimi współpracownikami w tej kadencji, to uznaję to za przejaw zaufania i motywację do dalszej, wytężonej pracy
 
Z poważaniem
Tomasz Budasz
Prezydent Miasta Gniezna

***

Od redakcji:
Już wkrótce w naszym portalu o wielkiej niespodziance wyborczej związanej z kandydaturą prezydenta Tomasza Budasza

6 komentarzy

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec czwartek, 19, kwiecień 2018 11:48 Link do komentarza Raportuj

  Komitet jest nie istotny i tak wszyscy wiemy, że Budasz jest z partii PO, a wyczyny Platformy wszyscy znają. Pomarzyć sobie może.

 • Utex
  Utex czwartek, 12, kwiecień 2018 23:25 Link do komentarza Raportuj

  Haha, wszystko wskazuje na to, że prezydent pewnie pójdzie do wyborów z własnego komitetu, i tu już widzę uruchomiły się siły pisowczyków w komentarzach szukających ostatniej deski ratunku... odpuśccie sobie, możecie zarzuty z kosmosu wypisywać, a i tak każdy normalny mieszkaniec widzi, ile pozytywnego zmienia się w Gnieźnie w ostatnich 3,5 roku :)

 • adam
  adam czwartek, 12, kwiecień 2018 21:29 Link do komentarza Raportuj

  Miasto i sprawy mieszkańców nie mogą mieć jednak barw politycznych. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich. - słowa prezydenta, a co do schroniska to obiecał, że miasto je przejmie a teraz się wycofuje z tego. stworzył zielonych a park ma odnawiać firma zewnętrzna. w mpk również stworzył nowe miejsca pracy dla znajomych. oto nasz prezydent.

 • MAJEWSKI MARCIN
  MAJEWSKI MARCIN czwartek, 12, kwiecień 2018 20:31 Link do komentarza Raportuj

  myśleli że znają Tomasza ,ale się mylili
  jak platformie spadnie do 13 to znowu będzie bezpartyjny ,ale na razie jeszcze nie

 • Marek Nowak
  Marek Nowak czwartek, 12, kwiecień 2018 18:45 Link do komentarza Raportuj

  Panie prezydencie rozczarował mnie pan taką postawą. Myślałem, że jest pan samodzielnym politykiem....

 • Obserwator
  Obserwator czwartek, 12, kwiecień 2018 17:28 Link do komentarza Raportuj

  Wniosek jest jeden - Gruszczyński triumfuje i trzyma w szachu prezydenta! Pan prezydent nie ma j....j! Po prostu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.