http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Krzysztof Ostrowski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna!

Wyróżniony Krzysztof Ostrowski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna!

Wszystko wskazuje na to, że poseł Krzysztof Ostrowski ubiegał się będzie ponownie o fotel prezydenta Gniezna. Z naszych potwierdzonych informacji wynika, że władze powiatowe Prawa i Sprawiedliwości zgłosiły już jego kandydaturę do władz centralnych, które teraz muszą oficjalnie zatwierdzić tę nominację.


Do niedawna na gnieźnieńskiej giełdzie politycznej nazwisko Krzysztofa Ostrowskiego w kontekście jesiennych wyborów samorządowych nie było brane przez nikogo pod uwagę. Podpytując u źródeł, czyli dawnych współpracowników byłego starosty najczęściej słyszeliśmy, że sam zainteresowany nie rozpatrywał nawet takiego scenariusza. Sympatyzujące z posłem ugrupowanie o nazwie Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe zaczęło się już nawet przymierzać do wystawienia swojego kandydata, którym na dniach miał zostać ogłoszony Jerzy Paweł Lubbe.

Tymczasem jednak, pod koniec kwietnia ustaliliśmy, że Prawo i Sprawiedliwość ma swojego kandydata, który ma się jesienią zmierzyć z Tomaszem Budaszem w walce o stanowisko prezydenta naszego miasta. I będzie nim właśnie Krzysztof Ostrowski.

Skąd nagle taka zmiana? Najwyraźniej wysokie notowania Prawa i Sprawiedliwości w badaniach sondażowych dały wiarę posłowi partii rządzącej, że może odsunąć od władzy w Gnieźnie swojego przeciwnika politycznego z wyborów w 2014 roku, z którym wygrał w I turze (Ostrowski - 35 proc. Budasz - 32 proc.) i przegrał nieznacznie w II turze (Budasz - 56 proc. Ostrowski - 44 proc.). – A Krzysztof Ostrowski z pewnością chce wziąć odwet za tę porażkę i skoro się zdecydował wystartować, to najwidoczniej widzi szansę na zrealizowanie takiego scenariusza – mówi nam jeden z samorządowców Prawa i Sprawiedliwości, który dobrze zna byłego starostę i obecnego parlamentarzystę. – On jest jednym z niewielu polityków obozu prawicowego w Gnieźnie, który jest w stawić czoła obecnemu prezydentowi w wyborach – wyznaje anonimowo.

Jakie szanse ma Krzysztof Ostrowski?
Czy wystawienie kandydatury Krzysztofa Ostrowskiego przez Prawo i Sprawiedliwość może spowodować, że sympatyzująca z nim Ziemia Gnieźnieńska, która obecnie współtworzy GPS zaproponuje, by to ugrupowanie wycofało się z zamiaru desygnowania swojego kandydata do wyborów prezydenckich?

Wydaje się, że wycofanie się teraz z pomysłu, by kandydatem GPS na prezydenta był Jerzy Paweł Lubbe nie jest korzystne dla samego Krzysztofa Ostrowskiego. To właśnie coraz bardziej popularny radny Lubbe wciąż może przecież pozbierać głosy wyborców, którym poseł Ostrowski nie jest bliski, a te mógłby zainkasować nie kto inny, jak właśnie Tomasz Budasz.

I wreszcie zadać należy pytanie najważniejsze, czy ten ruch Prawa i Sprawiedliwości skłoni obecnego prezydenta, by ten powrócił do negocjacji z Platformą Obywatelską? Odpowiedź i na to pytanie przyniesie z całą pewnością niedaleka przyszłość, bo sytuacja wokół kandydatów do fotela prezydenta Pierwszej Stolicy Polski robi się nam coraz bardziej dynamiczna.

W odwodzie jest przecież także Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, która według różnych doniesień też nie wyklucza swojego startu w jesiennych wyborach na prezydenta Gniezna, a na jej udziale w tej rywalizacji także może zyskać Krzysztof Ostrowski.

18 komentarzy

 • Czytelnik
  Czytelnik środa, 09, maj 2018 20:43 Link do komentarza Raportuj

  Miasto nie umiera, bo rozwija się hodowla królików na ulicach.

 • tata Tomka
  tata Tomka wtorek, 08, maj 2018 15:58 Link do komentarza Raportuj

  Brawo Panie Krzysztofie! W Panu nadzieja, że to miasto przestanie umierać!

 • ciekawy tata
  ciekawy tata wtorek, 08, maj 2018 14:54 Link do komentarza Raportuj

  Co to znaczy "ustaliliśmy ze PiS ma już swojego kandydata na Prezydenta Miasta i jest nim pan Ostrowski. Jakie jest źródło tej wiadomości ? Czy to ,przypadkiem nie sam pan Dolata puścił taką "kaczkę" dziennikarską. ???

 • Julian
  Julian sobota, 05, maj 2018 10:55 Link do komentarza Raportuj

  Super wiadomość. Pracowałem z p.Ostrowskim jako starostą, i wiem co zrobił dla tego miasta i regionu. NIC, tylko kolesie na stołkach, nepotyzm i zwalnianie ludzi kompetentnych. Widzę, co zrobił p.Budasz dla tego miasta. Mógł więcej ale jeśli ktoś myśli, że Ostrowski będzie się kierował interesem mieszkańców a nie swoim i swoich ludzi to się głęboko myli. Dobrze, że już nie mieszkam w Gnieźnie

 • dobrazmiana
  dobrazmiana czwartek, 03, maj 2018 15:27 Link do komentarza Raportuj

  Dolata rozegrał to perfekcyjnie. Po wyborach Ostrowski będzie politykiem skończonym i skompromitowanym. Jednak ciąg na władzę Ostrego okazał się silniejszy niź zdrowy rozsądek.

 • ABCD
  ABCD czwartek, 03, maj 2018 09:00 Link do komentarza Raportuj

  Raz trafiło się ślepej kurze ziarno w postaci mandatu poselskiego i gość myśli że może wszystko :-). Znowu dostanie łomot i to w pierwszej turze. A za dwa lata zielona trawka

 • Rom
  Rom środa, 02, maj 2018 23:05 Link do komentarza Raportuj

  No to spokojnie możemy grilować. Budasz musi odejść, czas królików, kiosków dobiega końca.

 • wreszcie
  wreszcie środa, 02, maj 2018 19:06 Link do komentarza Raportuj

  To BUDASZ od jesieni będzie hodował KRÓLIKI ??

 • Raport
  Raport środa, 02, maj 2018 19:03 Link do komentarza Raportuj

  Cudowna wiadomość

 • Boleś z Tumskiej
  Boleś z Tumskiej środa, 02, maj 2018 18:43 Link do komentarza Raportuj

  Do zenona:
  Panie Zenonie, wybory polegają na tym, że każdy ma wybór i wszystko się może zdarzyć, dlatego nie przekreślałbym pana Ostrowskiego. Udanej majówki!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.