http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

SLD (prawie) gotowe na wybory

Wyróżniony SLD (prawie) gotowe na wybory

Zdzisław Kujawa do Rady Miasta Gniezna, a Sojusz Lewicy Demokratycznej jako swojego kandydata na urząd prezydenta miasta wstępnie wskazuje Tomasza Budasza i proponuje wspólną listę w tych wyborach. Inaczej ma się sprawa wyborów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, gdzie partia lewicowa na razie nie widzi zgodności koalicyjnych z żadnym ugrupowaniem.


W poniedziałek, późnym popołudniem w sali konferencyjnej Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej miała miejsce konwencja powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie. Gośćmi zjazdu partii byli delegaci wojewódzcy, tj. Wiesław Szczepański - radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD i Lucjan Dutkiewicz - sekretarz wojewódzki SLD. Podczas spotkania podsumowano dwuletnią działalność władz statutowych oraz dyskutowano o zbliżających się wyborach samorządowych.

– W drodze do tych wyborów będziemy proponować te rzeczy, które zostały zawarte w naszym programie wyborczym przyjętym na konwencji krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To są przede wszystkim rzeczy dotyczące spraw społecznych, rodziny, zdrowia, budownictwa mieszkaniowego i drogownictwa. Tym wszystkim na co dzień zajmuje się właśnie samorząd, zarówno wojewódzki, jak również powiatowy czy miejski – mówi Wiesław Szczepański, który przytacza kilka szczegółów. – My chcemy poruszać te rzeczy, które są tak naprawdę najważniejsze dla ludzi, a więc należy rozważyć kwestie darmowych żłobków, kwestie wsparcia finansowego dla szkół, pomocy seniorom, budowę nowych dróg. Zakładamy przeznaczanie 10 proc. budżetu rocznego na remonty oraz budownictwo mieszkaniowe. Jest jeszcze cały szereg innych propozycji, które można znaleźć w naszym programie i on jest już dostępny – dodaje W. Szczepański.

Coraz bardziej konkretnie brzmią również personalne propozycje. – Tadeusz Tomaszewski zgodnie z rekomendacją dzisiejszej konwencji wystartuje do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – oznajmia nam sam zainteresowany, choć jeszcze przed kilkoma miesiącami nie było to takie pewne. – Nasza dobra współpraca z panem prezydentem Tomaszem Budaszem jest podstawą do tego, żeby zaproponować założenie ponadpartyjnego obywatelskiego komitetu wyborczego, w którym by wzięły udział wszystkie te siły, które po pierwsze szanują konstytucję i niezawisłość sądów powszechnych, a po drugie są za decentralizacją naszego państwa, aby kontynuować ten dobry projekt dla miasta, która zakłada poprawę warunków życia mieszkańców i ich bezpieczeństwa – deklaruje Tadeusz Tomaszewski, który już jakiś czas temu zapowiadał, że jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć kandydaturę obecnego prezydenta. Jakie są szanse na stworzenie wspólnej listy do Rady Miasta Gniezna? – Te rozmowy cały czas trwają, jednak stwierdziliśmy, że trzeba je sformalizować i złożyć formalnie taką propozycję, po czym będziemy oczekiwali na odzew, głównie prezydenta, a jeśli to się nie uda, to wtedy starujemy oczywiście z własną listą wyborczą i wtedy też trzeba rozważyć wystawienia własnego kandydata na prezydenta – zaznacza były poseł.

Powoli wyjaśnia się także sprawa powrotu do polityki Zdzisława Kujawy, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, który przyznaje, że chce tym razem zasiąść w Radzie Miasta Gniezna. – Dla niektórych to może być pewne zaskoczenie, ale tym razem rozważam mój start do Rady Miasta, oczywiście ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła, ale wszystkie symptomy idą właśnie w tę stronę – oznajmia Zdzisław Kujawa, były przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. – Do Rady Powiatu natomiast wystawimy najprawdopodobniej listy samodzielne, jeżeli oczywiście nie będzie jakiejś rozsądnej propozycji pójścia wspólną koalicją, nie chcę powiedzieć „antypisowską”, ale przeciwko tej władzy obecnie rządzącej w powiecie, do której dziś jesteśmy w opozycji, czyli PiS, PSL i Ziemia Gnieźnieńska. Jeśli znajdziemy porozumienie z tymi wszystkimi, którzy też stoją w opozycji do tej władzy, wtedy możliwa jest wspólna lista wyborcza – ocenia Z. Kujawa.

6 komentarzy

 • Bolo
  Bolo piątek, 25, maj 2018 19:17 Link do komentarza Raportuj

  No i co Panowie ???? Majtasy pełne !!!!!!

 • Piotr Fischer
  Piotr Fischer piątek, 25, maj 2018 12:00 Link do komentarza Raportuj

  Czas na radykalne zmiany w Królewskim Stołecznym Mieście Gnieźnie od listopada 2018r. Tego obawia się Sojusz Lewicy Demokratycznej i w ramach akcji, bój to będzie nasz ostatni usiłuje, na razie bezskutecznie, pójść do wyborów z mityczną, bo jej na razie nie ma, drużyną Budasza. To świadczy o zapaści SLD i braku wiary w sukces wyborczy osiągnięty w samodzielnym starcie w wyborach.Towarzysze - czas sztandar czerwony wyprowadzić.

 • Endrju
  Endrju wtorek, 22, maj 2018 21:19 Link do komentarza Raportuj

  Nikomu nie ujmując, średnia wieku tej ekipy to 60+.

 • Stanisław
  Stanisław wtorek, 22, maj 2018 13:17 Link do komentarza Raportuj

  Zenonie napisz właściwe imię i nie pisz w godzinach pracy. Jakie doświadczenie ma SLD to o tym wiemy - smutne, puste pułki lub ocet.

 • Zenon
  Zenon wtorek, 22, maj 2018 07:52 Link do komentarza Raportuj

  Drogi Czytelniku .
  Jeżeli SLD nie wniesie nic do polityki to kto wniesie ? PiS z Dolatą ,Pietrzakiem i Tarczyńską a może bliżej nie określeni radni PiS w Radzie Miasta. SLD przynajmniej ma doświadczenie i ludzi do zarządzania a pozostali usta pełne frazesów.

 • Czytelnik
  Czytelnik poniedziałek, 21, maj 2018 21:57 Link do komentarza Raportuj

  SLD nic dobrego do gnieźnieńskiej polityki nie wniesie. Szkoda głosów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.